Yeni Assassin’s Creed Oyunu Hakkında Birçok Detay Ortaya Çıktı

3
Assassin's Creed Origins
Assassin's Creed Origins Sızdırılan Resimler

Assassin’s Creed serisinin gelecek olan en yeni oyununun E3 2017 fuarında duyurulması beklenirken oyunla ilgili yeni sızıntı ve bilgiler bizlere gelmeye devam ediyor. Hatırlayacağınız üzere yeni Assassin’s Creed oyunuyla ilgili en son görseller sızdırılmıştı ve oyunun adının ne olacağı bizlerle paylaşılmıştı. Bu sızıntı resimlerle birlikte oyunun Mısır’da geçeceği iddiaları bir kez daha gündeme oturmuştu. Sızan bu görselden sonra çok zaman geçmeden yeni Assassin’s Creed oyunu ile ilgili birçok bilgi ortaya çıktı. Ortaya çıkan bilgiler ise şu şekilde:

 • İlk olarak oyunun sızdırılan görselleri tahmin ettiğimiz gibi tamamen planlı bir şekilde dağıtılmış durumda.
 • Sızdırılan ilk görsel ise oldukça eski bir versiyona ait. Geçtiğimiz günlerde oyun dünyasına sızdırılan görseller ise oyunun E3 2017 fuarındaki demosundan alınmış durumda.
 • Oyundaki keşif dinamikleri ise kontrol edebileceğimiz bir kartala yüklenmiş durumda. Bu kartalın adının ise Akhom olduğu bizlerle paylaşılan diğer bilgiler arasında.
 • Yeni Assassin’s Creed oyununda ise artık kule sistemi olmayacak. Artık oyunda yan görev ve aktiviteleri ile kartalınızı tamamlayarak haritadaki tüm yerleri açmaya çalışacaksınız. Tabi bu kartalın uçuş mesafesi ise sınırlı olacak. Bu kartal sizden fazla uzaklaşmayacak.
 • Yeni Assassin’s Creed oyunundaki karakterlerin tamamı tıpkı Unity’de olduğu gibi İngilizce konuşacak. Bunun nedeni ise Animus 5.0 olarak bizlere sunulmuş durumda. Animus 5.0’in yenilenmiş versiyonu mükemmel bir çeviriye olanak sağlayacak. Ayrıca Animus 5.0’i oturarak kontrol edebileceğiz. Yani filmdeki gibi bir Animus beklentisine girmemek lazım.
 • Oyunun günümüzde geçecek olan kısmı tıpkı Assassin’s Creed 3’teki gibi bir dinamiğe sahip olacak. Fakat buna ek olarak daha büyük bir araştırma kısmının bizleri beklediğini söylememiz gerekiyor. Günümüzdeki Suikastçiler ve Tapınakçılar ile ilgili oldukça fazla bilgiye bu oyunla birlikte sahip olabileceğiz.
 • Oyunda günümüzdeki zaman için ek bir karakterin olacağı bilgisi de bizlerle paylaşılmış durumda. Erkek bir melez olan bu günümüz karakterinin suikastçi eğitimi gördüğüde bizlerle paylaşılan diğer bilgiler arasında. Ayrıca bu oyunda William, Rebecca ve Shaun gibi karakterleri yeniden göreceğiz.
 • Bu oyunda Eden bulunacak fakat bu sefer hikayenin ana odağı olmayacak. Ek olarak oyunun milattan önce 1200 ya da 1400’lü yıllarda geçeceği belirtilen diğer bilgiler arasında.
 • Oyunda deniz savaşlarını bekleyen oyunculara ise kötü bir haberimiz var. Bu sefer oyunda deniz savaşları yok fakat oyunda seyehat amaçlı gemi kullanabileceğiz. Bu işleyiş ise Witcher 3’tekine oldukça benzeyen bir dinamik ile karşımıza çıkacak. Hızlı seyehat yerine normal ilerleyişin yapıldığı takdirde ise oyuncular tarafından keşfedilecek yeni eşyalar olacak.
 • Oyunda oldukça etkileyici ambiyans müzikleri bulunuyor.
 • Oyunun dünyasının ise fazlasıyla nefes kesici ve güzel olacağı paylaşılan diğer bilgiler arasında. Oyunda seraplar, tropikal bölgeler veya bizler tarafından keşfedilmeyi bekleyen adalar bulunacak. Ayrıca tekne kullanarak Doğu Akdeniz’e seyehat edebileceğimiz ise gelen bilgiler arasında kendine yer bulmuş durumda.
 • Oyunun yapım ekibinin tamamen hikayeye odaklandığı bilgisi bizlerle paylaşılmış durumda. Oyunda şuan için kesin olmasa da multiplayer kısmının olabileceği bilgisi gelmiş durumda. Fakat dediğimiz üzere multiplayer hakkında şuan için netletmiş bilgiler paylaşılmamış durumda.
 • Oyundaki yeni karakterimizin ilk oyunda bulunan Altair’e benzediği söyleniyor. Fakat bu karakterimiz Altair’e göre daha sessiz ve karanlık olacakmış. Eğer söylenenler gibi yeni karakterimiz Altair’den daha sessizse sanıyoruzki hiç konuşmayacak. 🙂 Ek olarak bu karakterin İsrail’li olabileceği gelen diğer bilgiler arasında. Bu karakter içinse bir üçleme oyunun yapılması planlanıyor. Üçlemenin ikinci halkası için ise Yunanistan söylentileri şimdiden kendine yer bulmuş durumda.
 • Oyunda gizlenme dinamikleri yine eski oyunlarda olduğu gibi olacak. Etrafta bulunan insanları ve objeleri gizlenmek için kullanabileceksiniz.
 • Oyundaki dövüş sistemi ise tamamen farklı bir şekilde baştan ele alınıyor. Düşmanlar diğer oyunlardan farklı olarak oldukça farklı şekillerde bize saldırabilecekler. Witcher 3 oyununa benzer bir dövüş sisteminin olacağı fakat bunun Witcher 3’den daha kolay bir sistem olacağı gelen bilgiler arasında.
 • Oyunda bulunan karakterlerin genel durumları (koşma, tırmanma vb.) Unity ve Syndicate oyunlarındaki gibi olsa da Watch Dogs 2’den de önemli dinamiklerin alınacağı gelen bilgiler arasında.
 • Oyunun grafik motoru ise Syndicate motorunun gelişmiş versiyonu olarak karşımıza çıkacak.
 • Assassin’s Creed dedik mi Hidden Blade dememek olmaz. Oyunda Hidden Blade bulunacak, buna ek olarak kılıç, kalkan, yay ve mızrak gibi silahları da kullanabilme imkanımız olacak.
 • Oyundaki karakterimiz ile ilgili şuan için detaylı bilgiler pek yok. Adını sanını şuan için net olarak bilmiyoruz fakat karakterimizin Shed olarak çağırılacağı belirtiliyor. Muhtemelen ilerleyen günlerde hikaye açısından önemli gelişmeler bu koldan gelecektir.
 • Daha önce de belirttiğimiz gibi oyunda Skyrim’deki gibi karakter geliştirme, yetenek ağacı vb. sistemler de kendine yer bulacak. Ayrıca gelen bilgiler arasında karakterimizin kapşonunu istediğimiz zaman çıkarıp takabileceğimiz bilgisi de var.

Bildiğiniz üzere oyun PC, PS4 ve Xbox One platformları için hazırlanıyor. Oyunun Switch versiyonu olmayacak ve bu yılın sonunda oyun dünyasına girişini yapacak.

 

3 YORUMLAR

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.