Fortnite mağazalara geri dönecek mi? Resmi açıklama geldi!

0
apple vs epic games
Büyük savaş için resmi açıklama geldi!

Geçtiğimiz günlerde başlayan ve oldukça sert bir şekilde devam eden Apple ve Fortnite savaşı oyunseverlerin ilgi noktası konumuna geldi. Konuyla ilgili Apple firmasını yayınlamış olduğu bir videoyla kendi silahından vuran Epic Games’in CEO’su Tim Sweeney yeni açıklamalarda bulundu. Yapmış olduğu açıklamasında özgürlük için mücadele ettiğini belirten Sweeney, hiçbir şekilde amaçlarının parasal olmadığını belirtti.

Apple ve Fortnite savaşında yeni gelişmeler!

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde hem Apple hem de Google mağazalarından ani bir şekilde Fortnite mobil sürümünü kaldırmışlardı. Bu kaldırmanın ana nedeni ise oyuna gelen son güncellemeyle birlikte Fortnite içerisinde Epic Games ödeme sisteminin oyun içi satın alımlara entegre edilmesiydi.

Oyun için para olarak bildiğimiz V-Bucks, son güncelleme sonrası Apple ve Google mağazalarından ayrı olarak direkt olarak Epic Games üzerinden alınmaya başlanmıştı. Bu durumda da her satıştan yaklaşık olarak üzde 30 kar eden Apple ve Google Epic Games’in bu hamlesini kabul edilemez olarak gördü ve oyunu mobil mağazalarından kaldırdı.

İki firmanın eş zamanlı olarak yapmış olduğu bu hamleye karşın, Epic Games iki firmaya da dava açtı. Hatta Epic Games, Apple’ın dünyada büyük ses getiren 1984 Macintosh reklamına atıfta bulunarak “2020’nin 1984’e dönüşmemesi için mücadeleye katılın” mesajı şeklinde başka bir video yayımlandı.

Yukarıda görmüş olduğunuz üzere Epic Gamesin CEO’su Tim Sweeney, geçtiğimiz saatlerde bu konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Bu açıklamanın üzerinden ise Epic Games’in Apple ile olan bu büyük savaşına Spotify ve Facebook‘tan destek geldi.

Şimdilik ikili arasında herhangi yeni bir gelişme mevcut değil. Fakat Epic Games’in bu işten kolay kolay vazgeçmeyeceği ve sesini her yerde duyuracağı belli oldu diyebiliriz. İlerleyen günlerde meydana gelen gelişmelere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.