PlayStation 5 için özel televizyonlar çıkıyor!

0
Sony PlayStation 5 tv
Sony ekibinden PlayStation 5 için özel televizyonlar!

Yakın bir zamanda PlayStation 5 ile oyunseverlerin karşısına çıkacak olan ünlü Sony ekibi, geçtiğimiz gün yapmış olduğu bir duyuruda PlayStation 5 için özel televizyon modelleri ürettiğini bizlere duyurdu. Özellikleri oyuncular tarafından merak edilen televizyon modellerinin ise 4K ve 8K ekran çözünürlüğü ile karşımıza çıkacağı açıklandı.

Sony’nin PlayStation 5 için çıkardığı televizyonun özellikleri nedir?

“PlayStation 5 için hazır!” sloganıyla mağazalara sürülecek olan bu cihazların ismi ise şimdiden açıklanmış durumda. Sony X900H 4K HDR Full Array LED ve Sony Z8H 8K HDR Full Array LED isimleriyle karşımıza gelecek olan bu televizyonların normal televizyonlardan farkı nedir sorusuna gelin hep birlikte göz atalım.

HDR (yüksek dinamik aralık) özelliğiyle karşımıza çıkacak olan bu televizyon bizlere bir görüntünün en parlak ve en karanlık kısımlarını olduğundan daha koyu ya da olduğundan daha parlak gösterecek.

İçerisinde Full Array LED özelliğini de barınracak olan cihazlar bu özellik sayesinde televizyon ekranında bulunan diyotların eşit bir şekilde hizalanmasını sağlayacak. Bu özellikle birlikte televizyonda yer alan parlaklık, derinlik, gölge ve ışık ayarı gibi ayarlar daha etkili ve daha doğru bir şekilde kontrol edilebilecek. Böylelikle oyuncular en canlı ve akıcı görüntüyü elde edecekler.

Sony X900H ismiyle duyurulan cihazda oyunların 4K çözünürlük ve 120 FPS frekans eşliğinde oynanabileceğini resmi olarak duyuruldu. Ayrıca bu televizyonda 7.2 milisaniyelik bir gecikme de yaşanacak. Bunu diğer televizyonlarla karşılaştırdığımızda oldukça iyi bir değer olduğunu rahat bir şekilde ifade edebiliriz.

Sony Z8H modelinde ise fotoğrafları 8K çözünürlüğünde görüntüleyebileceğiz. Yine bu cihazda oyunları ise 4K çözünürlük ile oynayacağız. X900H modelinde olduğu gibi bu cihazda da bizlere 120 FPS frekans değeri sağlanacak.

Şimdilik duyurmuş olduğu iki yeni televizyon modelinin çıkış tarihi hakkında resmi bir açıklamada bulunmayan Sony ekibi, Türkçesi “Oyun Modu” olan Game Mode isimli bir özelliği duyurmaktan geri kalmadı. Bu özellikle birlikte oyuncuların oyunlarda yaşamış olduğu gecikmelerin sıklığının büyük ölçüde azalacağını duyuran ünlü ekip, oyuncuların bu özellikten oldukça memnun kalacağından emin. Ek olarak Sony ekibinin yakın bir zamanda piyasaya süreceği bu TV modellerinin gücünü Sony’nin X1 işlemcilerinden alacağı da açıklandı.

Son olarak yine yakın bir zamanda duyurulan ve oyunculara kablosuz bir şekilde kullanım imkanı sağlayan DualSense kontrolcüleri, Oyun Modu sayesinde hem bu televizyonları hem de PlayStation 5’i aynı anda çalıştırabilecek.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.