Sony, Yeni God of War Oyununu Önümüzdeki Ay Açıklayacak

0
God of War 5
God of War 5 geliyor!

İlk oyunuyla 2005 yılında PlayStation 2 için karşımıza çıkan God of War, ardından gelen devam oyunlarıyla birlikte oyuncuların büyük sevgisini ve saygısını kazanmış en başarılı layStation yapımlarından biri. Bildiğiniz üzere serinin 2018 yılında çıkan oyunuyla birlikte 1 yıl içerisinde 10 milyondan fazla satışa ulaşarak PS4 için temel oyunlar arasında yer almayı başaran God of War, Sony ekibinin şüphesiz göz bebeği.

Oyuncular olarak 2 yıldan fazladır God of War ile ilgili yeni bir gelişme beklerken bu bekleyişimize heyecan katacak bir gelişme oldu. Şu ana kadar PlayStation 5’le ilgili çekmiş olduğu videolarla dikkatleri üzerine çeken ünlü YouTube kanalı Moore’s Law Is Dead, yeni bir God of War oyununun yolda olduğunu iddia etti. Bu iddianın bizleri heyecanlandırmasının temel sebebini hiç şüphesiz bu kanalın daha önce yayınlamış olduğu videolardaki büyün iddiaların zaman için gerçek olduğunun ortaya çıkması olarak gösterebiliriz. Yayınlamış olduğu videosunda od of War’un devamı niteliğinde olacak yeni oyunun 2021 yılında satışa sunulacağını ifade eden Moore’s Law Is Dead, Sony ekibinin yeni oyunu ise önümüzdeki Ağustos ayında gerçekleşecek olan State of Play etkinliğinde açıklayabileceğini de belirtti.

Yeni God of War 5 oyunu Ağustos ayında resmi olarak açıklanacak!

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen State of Play etkinliğinde Sony ekibi yeni nesil konsolun tasarımını ve 27 farklı PlayStation 5 oyununu göstererek oyuncuları heyecanlandırmayı başarmıştı. Gerçekleşen etkinlikte konsolun resmi çıkış tarihini ve fiyatını paylaşmayan ünlü ekip detayların önümüzdeki günlerde açıklanacağını ifade etmişti. Şimdiyse Ağustos ayında düzenlenecek olan resmi etkinlikle birlikte PS5’in hem resmi çıkış tarihi hem fiyatı hem de “konsol sattıran oyunla” birlikte tanıtılacağı kesin gibi.

Tabii ki konsol sattıran oyun denildiği zaman bu etkinlik içerisinde gösterilecek olan oyunlardan birisinin God of War olması bekleniyor. Zira geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan yeni bir God of War oyunu için çalışmaları haberleri de bu tezleri büyük oranla doğruluyor. Yine bu gelişmelerle birlikte Mart 2020 tarihinde serinin geliştiricilerinden Cort Barlog, yapmış olduğu bir açıklamasında bu haberleri doğrular nitelikte ifadeler kullanmıştı.

Meydana gelen tüm bu olaylara genel olarak göz attığımızda ise yeni God of War oyununun bir sonraki State of Play etkinliğinde ilk defa gösterileceği iddiasının gerçekleşme olasılığı bir hayli yüksek görünüyor.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.