Oyunları Yüklemeden Kart Düşürme: ASF Nasıl Kullanılır ? Türkçe Archi Steam Farm Rehberi

19
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy verildi, 5 üzerinden ortalama puan 5,00
archi steam farm

Archi Steam Farm Nasıl Kullanılır ?

Archi Steam Farm Rehberi adlı yazıya hoşgeldiniz. Steam kullanıp fazla oyunu olan arkadaşlarımızın ortak bir sorunu üzerine bu yazıyı yazma ihtiyacı hissettim. Nedir bu ortak sorun dersek ise cevabımız bizi selamlıyor. Oyunları yüklemeden kart düşürmek! Evet bazılarımızın çok fazla steam oyunu bulunmakta ve bazı oyunlarında boyutu çok yüksek olmakta bundan dolayı oyunları indiremeyip kartlarını düşürememekteyiz. Fakat bu sorunumuzun çözümü çok basit: Archi Steam Farm.

Nedir bu Archi Steam Farm ?

Archi Steam Farm (ASF) açık kaynak kodlu Steam oyunlarını yüklemeden açmaya ve oyunlardan kart düşürmeyi sağlayan bir programdır. Ayrıca Asf diğer alternatif programlara göre tamamen daha güvenli ve VAC Ban tetikleme olasılığı bulunmayan tek kart düşürme programıdır.

Şimdi sırasıyla ve resimlerle sizlere en kolay yöntemle Archi Steam Farm kullanımını göstereceğiz. Her ne kadar karışık gözükse de kullanımı oldukça basit. Hadi başlayalım!

İlk olarak buraya girip “ASF.zip” adlı dosyayı seçerek dosyayı bilgisayarınıza kaydedin. Daha sonra indirdiğiniz dosyaları bir klasöre çıkartın ve dosyadaki “config” isimli klasöre girin.

Config isimli klasöre girdikten sonra “minimal” isimli dosyaya sağ tıklayıp birlikte aç diyerek not defteri ile dosyayı açıyoruz. Karşımıza üç farklı yazı sistemi çıkacaktır.

 • Öncelikli olarak “Enabled”: false olan yazıyı “Enabled”: true şeklinde düzeltiyoruz.
 • Daha sonra “SteamLogin”: null olan yazıyı “SteamLogin”: “kullanıcıadınız” olarak güncelliyoruz.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta şu: İlk satırda false true yazdık fakat onu tırnak işaretleri içine almak fakat steam adında adımızı tırnak işareti içine almamız gerekmektedir.

Son olarak “SteamPassword”: null olarak yazan yazıyı “SteamPassword”: “steamşifreniz” olarak düzenlemeniz gerekiyor. Size kolaylık olması açısından örnek dosyanın nasıl olacağını resimli olarak buraya bırakıyorum.

Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra dosyadan çıkıyoruz ve değişiklikleri kaydediyoruz. Daha sonra ise “minimal” olan dosya adımızı değiştiriyoruz. Yeni dosya ismine herhangi bir isim verebilirsiniz sadece dosya isminin minimal isminden farklı olması gerekmekte. Bu işlemide yaptığımıza göre ana klasörümüze dönebiliriz.

Ana klasöre döndükten sonra ASF isimli dosyayı açıyoruz. Karşımıza Türkçe bir sistem geliyor. ASF’in Türkçe desteği yakın bir zamanda geldi bu konuda şanslıyız. Karşımıza gelen dosyada gerekli ayarlamalar otomatik olarak yapılıyor ve bizden sadece tek seferlik girmemiz gereken 2FA doğrulama kodumuz isteniyor. 2FA kodu sizi yanıltmasın bu kod steama bilgisayardan girerken telefonumuza veya mailimize giren doğrulama kodunun ta kendisidir. Telefon veya mailimize gelen doğrulama kodunu olduğu gibi programa yazıp Enter tuşuna tıklıyoruz.

Doğrulama kodumuzu girdikten sonra ASF kart düşürme hakkımız olan bütün oyunları teker teker bulup, otomatik olarak bizim yerimize kartları düşürmeye başlayacaktır.

Hatırlatma: ASF programı çalışırken Steamda başka bir oyun oynamayın. Zaten ek oyun açmaya çalıştığımızda steam tarafından uyarılacağız.

19 YORUMLAR

 1. ben 4 şey sorcam
  1. si acaba kart düşürdüğünü tam olarak nasıl anlıyoruz
  2. si bu ne kadar zaman alan bi iş
  3.sü bunu internet kafelerde yaparsak herhangi bir tehlikesi – sakınası olur mu
  4. sü evde yaparsak virüs koruma programları engeli olur mu?
  şimdiden teşekkür ediyor saygılarımı iletiyorum

  • Sorularınız için teşekkürler sırasıyla cevap verelim 🙂
   1. Kart düşürdüğü zaman steamda bildirim geliyor oradan anlıyoruz.
   2. Programı açtığımızda bize kaç adet kaç düşürme hakkımız kaldığını söylüyor ve bu işlemin ne kadar süre alacağını bize bildiriyor. Genelde üç kart için 1.7 saat süre gidiyor.
   3. Bu işlemi internet kafed yaparsak bir sıkıntı çıkmaz. Fakat daha sonra ASF dosyalarını her ihtimale karşı silmeniz faydanıza olacak.
   4. Bu işlemi evde yaparsan hiçbir antivüris programı engel çıkarmaz çünkü programda herhangi illagel bir durum yok.

 2. Merhabalar yazınız için teşekkür ederim, şu sıralar steamda level olayına takılı kaldım biraz. Bu programa şifre yazarken sıkıntı çıkmaz değil mi ? sonuçta kayıt edilebilr durumda oluyor şifreler kullancı adları cevap verirseniz çok sevinirim

  • Herhangi bir sıkıntı olmuyor. Zaten ek olarak Steam Guardınız bulunduğu takdirde hiçbir işlmei steam guarddan onaylamadan yapamıyorsunuz.

   • Peki bu programı çalıştırdığımızda tek oyun için mi yapıyor işlemleri yoksa tüm oyunlar için geçerli midir? birde hiç indirmeden yaparsak sıkıntı çıkmayacağına emin miyiz vac vb. teşekkür ederim tekrardan

    • Bütün oyunlara yapıyor. Vac için herhangi bir sıkıntı hiç görmedim. Cs Go için bile bu programla kartları düşürmüştüm üzerinden aylar geçti herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

     • teşekkür ediyorum yorumlarınza istinaden kullanmaya başladım kartları gayet hızlı düşürüyor yaklaşık 3.5 saate bi oyunun kartları bitmiş oluyor. diğer arkadaşalra da önerimdir.

 3. ilk yaptığımda 6 kart düşürdü ama şimdi çalıştırcak bişey bulamadı hatası veriyor ne yapmalıyım steam kütüphanemde kart düşürebilicek oyun var ama genede bu hatayı veriyor

  • İkisi de aynı hiç bir fark yok. Ama bu yazıyı yazdığım zamanlar Idle Master yıllardır güncellenmiyordu ve desteğini çekmişti. Yani o tarihlerde ASF daha iyiydi fakat şuan için Idle Master yeniden güncelleme ve destek aldığı için hemen hemen aynılar.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.