Oyunları Yüklemeden Kart Düşürme: ASF Nasıl Kullanılır ? Türkçe Archi Steam Farm Rehberi

66
archi steam farm

Archi Steam Farm Nasıl Kullanılır ?

Archi Steam Farm Rehberi adlı yazıya hoşgeldiniz. Steam kullanıp fazla oyunu olan arkadaşlarımızın ortak bir sorunu üzerine bu yazıyı yazma ihtiyacı hissettim. Nedir bu ortak sorun dersek ise cevabımız bizi selamlıyor. Oyunları yüklemeden kart düşürmek! Evet bazılarımızın çok fazla steam oyunu bulunmakta ve bazı oyunlarında boyutu çok yüksek olmakta bundan dolayı oyunları indiremeyip kartlarını düşürememekteyiz. Fakat bu sorunumuzun çözümü çok basit: Archi Steam Farm.

Nedir bu Archi Steam Farm ?

Archi Steam Farm (ASF) açık kaynak kodlu Steam oyunlarını yüklemeden açmaya ve oyunlardan kart düşürmeyi sağlayan bir programdır. Ayrıca Asf diğer alternatif programlara göre tamamen daha güvenli ve VAC Ban tetikleme olasılığı bulunmayan tek kart düşürme programıdır.

Şimdi sırasıyla ve resimlerle sizlere en kolay yöntemle Archi Steam Farm kullanımını göstereceğiz. Her ne kadar karışık gözükse de kullanımı oldukça basit. Hadi başlayalım!

Programın yeni sürümünü (2018 yılından itibaren) indirecek olan arkadaşlar yazının en sonundaki listeli yöntemi uygulayacaktır. Burada anlatılan yöntem programın 2017 sürümü için geçerlidir.

İlk olarak buraya girip “ASF.zip” adlı dosyayı seçerek dosyayı bilgisayarınıza kaydedin. Daha sonra indirdiğiniz dosyaları bir klasöre çıkartın ve dosyadaki “config” isimli klasöre girin.

Config isimli klasöre girdikten sonra “minimal” isimli dosyaya sağ tıklayıp birlikte aç diyerek not defteri ile dosyayı açıyoruz. Karşımıza üç farklı yazı sistemi çıkacaktır.

  • Öncelikli olarak “Enabled”: false olan yazıyı “Enabled”: true şeklinde düzeltiyoruz.
  • Daha sonra “SteamLogin”: null olan yazıyı “SteamLogin”: “kullanıcıadınız” olarak güncelliyoruz.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta şu: İlk satırda false true yazdık fakat onu tırnak işaretleri içine almak fakat steam adında adımızı tırnak işareti içine almamız gerekmektedir.

Son olarak “SteamPassword”: null olarak yazan yazıyı “SteamPassword”: “steamşifreniz” olarak düzenlemeniz gerekiyor. Size kolaylık olması açısından örnek dosyanın nasıl olacağını resimli olarak buraya bırakıyorum.

Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra dosyadan çıkıyoruz ve değişiklikleri kaydediyoruz. Daha sonra ise “minimal” olan dosya adımızı değiştiriyoruz. Yeni dosya ismine herhangi bir isim verebilirsiniz sadece dosya isminin minimal isminden farklı olması gerekmekte. Bu işlemide yaptığımıza göre ana klasörümüze dönebiliriz.

Ana klasöre döndükten sonra ASF isimli dosyayı açıyoruz. Karşımıza Türkçe bir sistem geliyor. ASF’in Türkçe desteği yakın bir zamanda geldi bu konuda şanslıyız. Karşımıza gelen dosyada gerekli ayarlamalar otomatik olarak yapılıyor ve bizden sadece tek seferlik girmemiz gereken 2FA doğrulama kodumuz isteniyor. 2FA kodu sizi yanıltmasın bu kod steama bilgisayardan girerken telefonumuza veya mailimize giren doğrulama kodunun ta kendisidir. Telefon veya mailimize gelen doğrulama kodunu olduğu gibi programa yazıp Enter tuşuna tıklıyoruz.

Doğrulama kodumuzu girdikten sonra ASF kart düşürme hakkımız olan bütün oyunları teker teker bulup, otomatik olarak bizim yerimize kartları düşürmeye başlayacaktır.

Hatırlatma: ASF programı çalışırken Steamda başka bir oyun oynamayın. Zaten ek oyun açmaya çalıştığımızda steam tarafından uyarılacağız.

ASF Programının Yeni Sürümlerini İndirecekler Bu Adımları İzlemeli!

  • İlk olarak Archi’s SC Farm Steam sayfasından programın son sürümünün adresine ulaşınız. Bu adrese direkt olarak sayfaya girince en üstteki “Changelog / Download” kısmına tıklayarak ulaşabilirsiniz.
ASF Resmi Steam Sayfası
ASF Resmi Steam Sayfası
  • Ardından indirdiğiniz dosyaları bir klasöre çıkartınız.
  • Oluşturduğunuz ana klasörün içerisinde “ConfigGenerator” adlı dosyayı açınız. Sizi justarchinet.github.io adresine yönlendirecektir.
  • Bu sayfadan bot sekmesine girip kullanıcı adı ve şifreyi tanımlayıp dosyayı indiriniz. Ben işimizi garantiye almak istiyorum derseniz web sitesine kullanıcı adını aaaa şifreyi bbb yazıp öyle kaydedin. Fakat burada önemli olan dosyayı indirmeden önce sitedeki “Enabled” seçeneğini seçmiz olmanız. Aşağıdaki resimden bu adımı daha iyi bir şekilde anlayabilirsiniz.
ASF Yeni Sürüm Kurulumu
ASF Yeni Sürüm Kurulumu
  • Daha sonra dosyayı not defteri ile düzenleyerek gerçek kullanıcı adı ve şifrenizi girin.
  • Son adım olarak indirdiğiniz dosyayı “Config” adlı klasöre atın. Ardından ana klasördeki “ArchiSteamFarm” uygulamasını çalıştırın.

66 YORUMLAR

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.