GTA V “Timed out authenticating with Epic Online servers” hatasının çözümü

0
GTA V hata çözümleri
GTA 5 hata çözümleri

Bildiğiniz üzere Epic Games’in sürpriz bir şekilde ücretsiz GTA 5 dağıtmasının ardından milyonlarca oyuncu aynı anda hem Epic Games hem de Rockstar Games serverlerine yüklendi. Durum böyle olunca da oyuncular bir takım hatalar almaya başladı.

Genel olarak son iki gündür yoğunluktan dolayı gerek indirme yavaşlığı gerek oyun içi hataların bir hayli artması bu noktada oyuncuların meydana gelen bu sorunların çözümü konusunda arayışa girmesine neden oldu.

Bizler de bu noktada oyuncuların son zamanlarda karşılaşmış olduğu genel hataların çözümü konusunda sizlere bir rehber hazırladık. Sözü daha fazla uzatmadan meydana gelen hataları ve çözüm yollarını sizlere aktaralım.

Social Club hesap doğrulama maili gelmiyor

Bu hatanın genel sebebi Rocstar Games sunucularında yaşanan yoğunluk olarak gösteriliyor. Rockstar Games bu durumla ilgili websitesi üzerinden bir duyuru yayınladı.

We are aware of an issue resulting in Social Club account verification email delays and are actively working to resolve it. Players who have not received their account verification email after 4 hours should resubmit an email verification request.

Yukarıda açıklamasını verdiğimiz bu duyuruda Rockstar Games bu sorunun farkında olduklarını ve üzerinde çalıştıklarını belirtiyor. Yeni kayıt olan kullanıcıların doğrulama maili için ortalama olarak 4 saat beklemeleri gerektiği duyuruda belirtilmiş.

GTA 5 “The Rockstar game services are unavailable right now” hatası

Bugünlerde oyuncuların karşılaşmış olduğu bir diğer hata ise services are unavailable hatası. Bu hatanın çözümü şu an için Wi-Fi anakartlı bilgisayar ve laptoplar için mevcut. Bu hatayla karşılaşan kullanıcılar şu adımları izlemeli:

  • İlk olarak telefonlarının internetini paylaşıma açıp bilgisayarlarıyla telefon interneti üzerinden oyuna giriş yapın.
  • Oyuna giriş ekranı geldiğinde kendinizi online olarak görüyorsanız telefonunuzun internetini kapatıp Wi-Fi üzerinden normal ev internetine bağlanın.
  • Bu işlemlerin ardından normal bir şekilde oyuna devam edebilir ve GTA Online serverlerine giriş yapabilirsiniz.

GTA 5 “Timed out authenticating with Epic Online servers” hatası

Bu hatayı şu an için Epic Games üzerinden oyuna girmeye çalışan kullanıcılar almakta. Genel olarak serverlerin aşırı yoğun olmasından kaynaklanan bu hata için şu an Epic Games ekibi gerekli çalışmaların yapıldığını ve oyuncuların biraz sabırlı olması gerektiğini belirtmiş. Fakat beklemek istemeyen oyuncuların ise bu Social Club hatasıyla ilgili yapabileceği bir takım işlemler mevcut:

  • Belgeler – Rockstar Games klasörüne girin. Ardından Social Club isimli bir klasör göreceksiniz, görmüş olduğunuz bu klasörü silin. Bu klasörü silmeniz Epic Games uygulaması üzerinde Rockstar Games hesabınızdan çıkış yapmanızı sağlayacak.
  • Epic Games uygulamasından tamamen için. Görev yöneticisi üzerinden Epic Games ve GTA 5’e dair herhangi bir işlem olmadığından emin olun. Ardından Epic Games uygulamasını yönetici olarak çalıştırın.
  • Kütüphaneye gidip GTA 5 üzerinden doğrulama işlemi yapın, ardından oyuna girin.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.