Valorant PC çıkış tarihi belli oldu!

0
Valorant çıkış tarihi
Valorant ne zaman çıkacak?

Riot Games tarafından geliştirilen ve milyonlarca oyuncunun büyük bir merakla beklediği Valorant için çıkış tarihi nihayet açıklandı. Aylardır bu oyun ne zaman çıkacak diye bekleyen oyuncular bugün yapılan resmi açıklamayla birlikte cevaplarını almış oldu. Riot Games tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Valorant, 2 Haziran 2020 tarihinde çıkış yapacak. Bildiğiniz üzere kapalı beta sürecinde milyonlarca oyuncu tarafından büyük bir ilgiyle izlenen oyun Türkçe dil desteğiyle çıkış yapacak.

Şu an Twitch başta olmak üzere oldukça iyi bir giriş elde eden Valorant, geçtiğimiz günlerde oyun içerisinde ilk ban dalgasını bile yaşamıştı. Oyuna daha tam sürüme geçmeden bu kadar kısa süre içerisinde hile çıkması Riot Games ekibinin başarısızlığından mı kaynaklanıyor yoksa oyuncuların yoğun ilgisinden mi bilinmese de oyuncu kitlesinin oyuna bağlandığı gayet net bir şekilde gözüküyor. Fakat başta LoL olmak üzere Riot Games‘in oynaması ücretsiz oyunlarında hile konusunda göstermiş olduğu başarıya baktığımızda Valorant’ın hile sorunuyla uğraşmayacağını ifade edebiliriz.

Valorant’ın Türkiye’de sunucusu olacak!

Tencent firmasının büyük emek harcadığı Valorant, 2 Haziran tarihinde Türkçe alt yazı, menü, seslendirme ve en önemlisi de Türkiye’de açılacak olan sunucularla karşımıza çıkacak. Valorant’ın böylesine bir hamleyle ülkemize gelmesinin en büyük avantajı ise ping değerlerinin oldukça düşük olacak olması.

Riot Games’de görevli yapımcı Anna Donlon ve yönetmen Joe Ziegler tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklamayla birlikte oyuna yeni bir ajan daha eklenecek. Yine ek olarak yeni bir harita ve oyun modu da oyunun tam sürüm çıkış tarihine yetişecek şekilde çıkışını gerçekleştirecek.

Oyuncular tarafından bilinen klasik taktiksel nişancılığın olağanüstü güçlerle harmanlandığı bu oyunda netcode ve yeni nesil anti-cheat sistemleri de hizmete geçmiş olacak. Yine ek olarak Riot Games tarafından gelen açıklamayla birlikte ekibin daha oyun çıkmadan pinglerin düşük olması ve FPS değerlerinin yüksek olması konusunda büyük bir çalışma yaptığını sizlere aktaralım.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.