Assassin’s Creed Valhalla’nın çıkış tarihi sızdırıldı!

0
Assassin's Creed Valhalla
Assassin's Creed Valhalla

Bildiğiniz üzere Fransız oyun geliştiricisi Ubisoft’un geçtiğimiz günlerde oyunculara duyurmuş olduğu Viking temalı Assassin’s Creed oyununun çıkış tarihi bugün meydana gelen bir gelişme ile ortaya çıktı.

Ubisoft oyunun bu yıl içerisinde çıkacağını ve gelecek olan platformları açıklamışta fakat oyunun tam olarak ne zaman çıkacağını resmi bir şekilde açıklamamıştı. Ancak geçtiğimiz saatlerde meydana gelen Amazon İtalya’daki bir listeleme, AC Valhalla’nın çıkış tarihini ortaya çıkarmış olabilir.

Assassins’s Creed Valhalla ne zaman çıkacak?

Oyunun Reddit sayfasında paylaşılan bir gönderide oyunun Amazon İtalya’daki sayfasında çıkış tarihi olarak 15 Ekim olarak duyurulduğu tespit edildi.

Assassins's Creed Valhalla
Assassins’s Creed Valhalla’nın çıkış tarihi

Yukarıda yer alan görsel üzerinden açıklanan çıkış tarihi ise bir süre sonra Amazon tarafından değiştirildi. Fakat genel olarak oyunun Ubisoft tarafından Ekim ayında çıkarılma ihtimalinin oldukça mantıklı olduğunu söyleyebiliriz. Zira Ubisoft ekibi bu seriyi Assassin’s Creed 3’ten bu yana, Unity ve Rogue oyunları hariç, Ekim ayında oyuncularla buluşturmuştu. Bundan dolayı oyunun hem PC hem de konsol oyuncuları için Ekim ayında çıkması oldukça muhtemel. Zira yeni konsolların da bu sonbaharda çıkacağı bilgisini göz önüne aldığımızda Ubisoft’un böylesine bir hamle yapması için fazla beklemesinin gereksiz olduğunda birçoğumuz hemfikiriz.

Yine de Ubisoft ekibi tarafından resmi bir açıklama gelmeden ortaya çıkan bu iddialara tamamen inanmamakta fayda olduğunu net bir şekilde ifade edebiliriz. Bildiğiniz üzere Ubisoft ekibi oyunun duyurulmasının ardından Temmuz ayında E3 tarzı bir dijital bir sunum gerçekleştireceğini resmen duyurmuştu. Muhtemelen ünlü Fransız ekibi oyunun çıkış tarihini resmi olarak Temmuz ayında gerçekleştireceği bu etkinlikte duyuracak.

Son olarak AC Valhalla’nın; PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, PC ve Stadia platformları için geliştirildiğini birkez daha sizlerle paylaşalım.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.