Steam hediye kartı dönemi başlıyor

2
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy verildi, 5 üzerinden ortalama puan 5,00
Steam Hediye
Steam Hediye Sistemi

Oyuncular tarafından en çok kullanılan oyu platformlarından birisi olmayı başarmış Steam geçtiğimiz günden itibaren yeni bir döneme giriş yaptı. Valve ekibinin geçen gün yapmış olduğu açıklamaya göre oyuncular bundan sonra birbirlerine Gift Card yani dijital hediye kartları göndererek güzel bir hediyeleşme sistemi kurabilirler.

Steam hediye kartında neler var?

Valve’ın Steam üzerine eklemiş olduğu Dijital Hediye Kartlarında şimdilik dört farklı seçeneğimiz bulunuyor. Bu seçeneklerden 20 TL, 50 TL, 100 TL ve 200 TL değerinde dijital hediye kartı satın alıp istediğiniz bir oyuncuya bu kartları gönderebiliyorsunuz. Kullanıcılara hediye yollamak amacıyla Dijital Hediye Kartları sayfasına yazının üstüne tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi bu sistemin öncesinde Steam’de bulunan kullanıcılar sadece kendi cüzdanlarına bakiye yükleyebiliyor ve bu bakiyeyi kullanarak arkadaşarına oyun satın alıp yollayabiliyorlardı. Artık dünyanın çoğu yerinde olan “Sen şu parayı al kendine istediğini al beni de uğraştırma canım.” sistemine yavaş yavaş geçiş yaptığımız bu günlerde Valve ekibinin de böyle bir hamlenin gelmesi pek şaşırtıcı olmadı açıkcası.

Steam Hediye Kartları
Steam Hediye Kartları

Bu konu ile ilgili Valve ekiplerinin şuan için herhangi bir kısıtlama açıklaması gelmedi. Yani şuan için istediğimiz kadar hediye kartını gönderebilme seçeneğimiz bulunuyor. Fakat bildiğiniz üzere Steam üzerinden bu işin ticaretini abartarak yapan oyuncular olduğu için Valve çok yakın zamanda aynen hediye sisteminde olduğu gibi kullancılarına bir kısıtlama getirebilir. Bu yüzden yakın zamanda Valve’nin getirmiş olduğu kısıtlamalara kendimizi şimdiden hazırlasak daha iyi olur diye düşünüyoruz.

Steam Dijital Hediye Kartları’nın ödeme koşulları ise aynen cüzdan bakiyesinin koşullarıyla bire bir aynı. Hatta bu ödeme koşullarına ek olarak ülkemizde şu an için kullanılmasa da Paypal ve Bitcoin üzerinden ödeme yapmamızın bile mümkün olduğu bu sistemde Valve herhangi bir engelle karşılaşmamızı önlemek amacıyla her şeyi düşünmüş diyebiliriz.

2 YORUMLAR

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.