Red Dead Redemption 2 için önemli detaylar paylaşıldı

2
Red Dead Redemption 2 hikaye detayları
Red Dead Redemption 2 hikaye detayları

Red Dead Redemption 2, geçtiğimiz günlerde gelen erteleme haberiyle hayranlarını oldukça üzmüştü ve Take2’nun borsa değerlerinde sağlam bir düşüsün yaşanmasına neden olmuştu. Bugün erteleme haberiyle sevenlerini üzen Red Dead Redemption 2 hakkında ise oldukça önemli gelişmeler meydana geldi. Ortaya çıkan bu detaylarda özellikle oyunun hikayesi için belirtilen detayların oyunculara biraz ters köşe durumu yaşattığını da belirtmek isteriz.

Red Dead Redemption 2 oyununun hikayesinin büyük ihtimalle ilk oyunun öncesini anlatacağını düşünüyorduk ama paylaşılan detaylara bakılırsa bu durum düşündüğümüzden oldukça farklı olacak. Tabii ki bu detayların şuan için doğrulanmadığını da sizlere hatırlatmamızda büyük fayda var. Red Dead Redemption 2 ile ilgili ortaya çıkan detaylar ise şu şekilde:

  • Oyunun hikayesinin ana noktasında Jack Marston olacak. Sanılanın aksine John Marston’un gençliği değil, oğlu hikayenin ana odağı halinde olacak.
  • Geçtiğimiz haftalarda oyunun tanıtım videosunda gördüğümüz ve ilk oyunun hikayesinin öncesini anlatacağını düşündüğümüz kısımlar ise Flashback olarak oynanabilecek. Yani bizim düşündüğümüzün aksine oyunun ana teması ilk oyunun öncesi değilmiş. Bu Flashback’leri kullanarak Dutches çetesini yönlendirebilme imkanımız olacak.
  • Jack ise babasının ölümünden sonra yaptığı araştırmalarla babasının günlüğünü bulup okuyacak. Jack bunun yanı sıra eski bir arkadaşını da bularak babasının geçmiş hayatındaki eksik parçalarını da tamamlamayı hedefleyecek.
  • Oyunun geçtiği zamanı ise düşündüğümüzün aksine ilk oyunun 3 yıl sonrasını kapsıyor.
  • Ekonomik gelişimleri bu oyunla birlikte rahatça gözleyebilme imkanımız olacak. Buna ek olarak oyunda satın alma ve satma opsiyonları da kendine yer bulacak. Oyuncular isterlerse Mitralyöz satın alarak onu bir vagonun arkasına bile monte edebilme özgürlüğüne sahip olacak. Buna ek olarak Zebra ve bufalo gibi binekleri de alıp ticaretini yapabileceğimiz belirtilmiş. Yani oyunda etraf bizim ekonomik seçimlerimize göre şekillecek desek yanlış olmayacaktır.
  • Oyunda bundan sonra katılabileceğiniz farklı çeteler olacak. Hangi çeteyi kendinize yakın görürseniz o çeteye katılma şansınız olacak.
  • Red Dead Redemption 2’nin online modlarında büyük ay görevlerinin olacağıda gelen bilgiler arasında kendine yer buluyor.
  • Gelelim klasik av mevzusuna. Oyunda bulunan bütün hayvanların farklı istatistikleri olacak. Yani bu demek oluyor ki oyunda bulunan her bir hayvanı farklı şekillerde avlamamız gerekecek.
  • Son olarak oyundaki yerleşim alanlarında devasa büyüklükte casino mekanlarının olacağı gelen diğer bir bilgi olarak karşımıza çıkıyor.

Red Dead Redemption 2 ile ilgili ortaya çıkan detaylar şimdilik bu kadar. İlerleyen günlerde bu bilgilerin doğruluğu hakkındaki gelişmelerle karşınızda olacağız. Son olarak siz bu detaylar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce paylaşılan bu detayların gerçek olması durumunda oyunun gidişatı ve oynanışı bundan nasıl etkilenir? Sizce paylaşılan bu detayların gerçek olması iyi mi olur, kötü mü olur?

 

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.