PUBG tırmanma güncellemesi yolda!

1
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy verildi, 5 üzerinden ortalama puan 5,00
PUBG tırmanma ve çöl haritası
PUBG Tırmanma ve Çöl Haritası

Oyun dünyasına giriş yaptığo günden itibaren çok kısa süre içerisinde oldukça iddialı ve kalabalık bir oyuncu kitlesine ulaşan, Steam’da hem satış hem de online oyuncu rekorlarını alt üst eden PUBG’nin oyuncular tarafından oldukça uzun süredir beklenilen ve oynanışın içerisine tırmanma yeteneğini ekleyecek olan yeni güncellemesi hakkında oldukça önemli detaylar paylaşıldı. Yapılan açıklamaya göre bu önemli güncelleme gelecek ay içerisinde test sunucularına getirilerek oyuncular tarafından test edilecek ve gelen geri dönütler sonucunda bir takım değişiklikler yapılarak ana oyuna eklenecek.

PUBG Tırmanma güncellemesi ile gelen yenilikler

Sizlere ilk olarak bu güncellemenin Ekim ayının sonunda veya Kasım ayının başında test sunucularına geleceğini belirtmemiz gerek. Gelen bu yama sonucunda oyuncular olarak artık çok yakındığımız bir durum olan tırmanma mekaniklerinin oyunda olmayışı nihayet bir çözüme kavuşuyor ve artık oyunda çeşitli apartmanlara ve kayalıklara tırmanma şansımız oluyor. Aynı zamanda bununla birlike çeşitli duvarların üstünden atlama animasyonlarınında oyuna ekleneceği bu güncellemede oynanış açısından bir takım değişiklikler de bizleri bekliyor durumda.

Hali hazırda hardcore PUBG oyuncularının bildiği üzere, oyun içerisindeyken klavyeden zıplama ve eğilme tuşlarına aynı anda bastığınız zaman pencerelerden atlayabiliyordunuz. Fakat bu durumda işin en komik tarafı ise pencereden atlamak için camları kırmamıza bile gerek kalmayışı idi. Yani camın içinden adeta bir Flash gibi geçerek pencerelerden atlıyorduk. Bu durum ise bazı oyuncular tarafından oldukça komik bulunuyordu. Sessiz bir şekilde evden çıkarak azıcık hilemsi bir durum yaratan bu olayın ise güncelleme sonrası olmayacağını sizlere belirtelim. Artık yeni güncelleme sonrası oyuncular pencerelerden atlamak isterlerse ilk olarak camı kırmak durumunda kalacaklar. Tabii yine sessizce binadan çıkmak isteyen oyuncular eve girer girmez camları kırarak bu durumdan yine faydalanabilirler.

Tüm bunlara ek olarak yeni güncellemenin testi hakkında detaylı bilgilerinde yer aldığı duyuruda yeni animasyonların test kısmının üç aşamada gerçekleştirileceği belirtildi.Üç aşamalı testlerden birincisi test sunucularında animasyonların oyuncular tarafından deneyimlenmesi şeklinde olacak. Bu test süreci minimum iki, maksimum ise dört hafta kadar sürecek bu sürecin sonunda oyuncuların yorumları alınacak.

Test kısmının ikinci aşamasında ise oyuna eklenecek diğer özellikler test edilecek ve yeni animasyonların testleri yapılacak. Şimdilik oyuna eklenecek diğer özellikler hakkında herhangi bir bilgi verilmemiş olsa da ilerleyen günlerde oyuna neler geleceği bizlere duyurulacak. İkinci aşamada sona erdikten sonra testin üçüncü aşamasına geçilecek ve uzun zamandır oyuncuların beklemiş oduğu Çöl Haritası‘da oyuna eklenecek.

1 YORUM

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.