PlayStation 4 Fiyatları Yakın Zamanda Düşebilir

1
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy verildi, 5 üzerinden ortalama puan 5,00
PlayStation 4
PlayStation 4 Çok Yakında İndirime Girebilir

Çıktığı günden itibaren şuanki neslin en fazla satış rakamına ulaşan dev konsolu PlayStation 4, işini ciddi yapan analistlerin tahminlerine göre çok yakın bir zamanda büyük bir indirime girebilir. Bildiğiniz üzere Sony firması geçtiğimiz günlerde finansal yıl sonuçlarını açıklayarak PlayStation sayesinde büyük bir kazanç sağladığını internet ortamında kullanıcılara duyurdu.

Son dönemlerdeki konsolları incelediğimizde ise son neslin klasik konsollarının çok daha güçlü hale getirilip tekrar piyasaya sürüldüğünü gördük. Yapılan bu hareket klasik konsol oyuncuları tarafından büyük bir tepki görse de teknolojik açıdan konsollara büyük bir yenilik getirmeyi başarmıştı. Sağlanan yenilikle birlikte klasik konsol fiyatlarının da düşmesine neden olan güçlendirilmiş konsollar (PlayStation 4 Plus) biraz da oyuncuların işine yaradı diyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde Sony firmasının yayınlamış olduğu finansal rapora göre 60 milyona yakın PlayStation 4 dağıtımının yapıldığını ve firmanın bugüne kadar elde ettiği en büyük yıllık kazancı kasaya aktardığını gördük. Finansal raporunu açıklayarak risk almış gibi gözüken Sony firmasının şimdiki amacı ise önümüzdeki dönem boyunca 18 milyon daha PlayStation 4 satışı gerçekleştirmek.

İşinde öncü olan usta analist Michael Pachter’e göre Sony bu hedefini çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilir. Peki bu hedef nasıl gerçekleştirilecek gibi bir soru soruyorsanız usta analist Michael Pachter bu soruya da yanıt veriyor. Michael Pachter’e göre Sony firması önümüzdeki dönem boyunca PlayStation 4 fiyatlarında güzel bir indirim politikası izlerse hedeflediği 18 milyon satış grafiğine çok rahat bir şekilde ulaşabilir. Peki bu indirimin geleceğinden neden bu kadar eminsiniz sorusunu da duyar gibiyiz. Bildiğiniz üzere PlayStation 5 çok yakın bir zamanda oyun dünyasındaki yerini alacak. Bu nedenle çoğu oyuncu klasik PlayStation 4 konsolunu almak istemiyor. Fakat Sony firması PlayStation 5 çıkmadan PS4 satışlarına da devam etmek istiyorsa mutlaka güzel bir indirim politikası uygulayacaktır. Bu doğrultuda Michael Pachter’in yaptığı açıklamalara göre Sony firması da bu söylediğimiz durumun çok net olarak farkında ve hatta bazı Sony yetkilileri şimdiden indirim politikasının nasıl olacağı konusunda birtakım planlar hazırlıyor durumda. Bu nedenle çok yakında Sony tarafından dünya çapında güzel indirim görecek olan PlayStation 4 için indirimleri bekleyebilirsiniz diyebiliriz.

1 YORUM

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.