Hideo Kojima Film Yönetmenliği Yapar mı?

1
Hideo Kojima
Hideo Kojima

Oyun dünyasının seperstarlarından birisi olan Hideo Kojima’nın sinemaya ne kadar ilgili ve sevdiğini anlamak için onun twitter hesabına bakmanız yeterli olacaktır. Oyun dünyasının parlayan yıldızı Hideo Kojima şahsi twitter hesabında sürekli olarak izlediği filmleri takipçileriyle paylaşıyor, takipçilerine film koleksiyonunu gösterip film önerisinde bulunuyor. Bildiğiniz üzere özellikle Metal Gear Solid oyunları başta olmak üzere yaptığı oyunları gerçekten de film kalitesinde yapan Hideo Kojima, bu oyunlarda sinematik sahneleri kullanmayı oldukça seven bir isim. Hatta bu sinematik sahnelerin çalışmalarında ünlü sanatçılarla da çalışma ve işbirliği gerçekleştiren Hideo Kojima gerçekten bir film yönetmenliği yapmak hakkında sizce ne düşünüyordur? Hideo Kojima’yı bir gün film yönetmenliği yaparken görmemiz mümkün müdür? Bu soruların yanıtını sizlere şimdilik pek mümkün değil olarak vermek durumundayız.

Twitter platformunda yaptığı film paylaşımlarıyla çoğu oyuncu ve film sever kitlenin ilgi odağı olmayı başaran Hideo Kojima’nın film yönetmenlik işine nasıl baktığı uzun zamandır merakla beklenen konuların başında geliyordu. Bu doğrultuda çoğu hayran ve yapımcı tarafından kendisine sorulan film yönetmenliği yapmayı düşünür müsün sorularına Hideo Kojima geçtiğimiz günlerde bir yanıt verdi. Hideo Kojima bu konu hakkında soruların soruları cevaplarken bizlere şunları iletti: “Yönetmenlik yapmayı gerçekten isterim ancak bu durumu şuan için yapamam. Çünkü Death Stranding’in bitimine kadar herhangi bir işle meşgul olabileceğimi zannetmiyorum.” Yaptığı bu açıklamayla hala kafamızda soru işaretleri bırakan Hideo Kojima’yı belki de ilerleyen zamanlarda Death Stranding’in yapım aşaması tamamlandıktan sonra sağlam bir beyazperdede görebiliriz.

Hideo Kojima’nın oyunlarında olağanüstü başarısının ardından yönetmenlik işinde ise nasıl bir çalışma meydana getireceği ise oldukça merak edilen bir konu. Sizce Hideo Kojima beyazperdede yönetmenlik yapsaydı nasıl bir iş çıkartırdı? Oyunlarında olduğu olağanüstü perfonmans gösterip herkesi kendine hayran bırakabilir miydi? Bu sorular hakkında düşüncelerinizi bizlerle paylaşırsanız oldukça mutlu oluruz.

1 YORUM

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.