Assassin’s Creed’in Yapımcısı Ubisoft’tan Ayrılışı Konusunda Açıklama Yaptı

0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 0 oy verildi, 5 üzerinden ortalama puan 0,00
assassin's creed bütün karakterler

Assassin’s Creed oyun serisi çoğu oyuncunun en sevdiği oyun serileri arasında yerini alır. Özellikle ilk oyununda Altair ile hikayeye giriş yaptığımız bu seride Ezio’nun maceralarıyla birçok oyuncuyu kendine hayran bırakan Assassin’s Creed serisi son oyunlarıyla beklentileri karşılayamasa da hala sevilen yapımlar arasındaki yerini korumayı başaran bir seri. Jade Raymond’un da geliştirici ekibin içerisinde hatta başında yer aldığı bu serinin ilk oyunları her zaman en iyi oyunlar arasındaki yerini koruyacaktır.

Jade Raymond’un dışında oyunun yaratıcı kadrosunda kendine yer bulan ve Assassin’s Creed serilerinin yaratıcı yönetmenliğini üstlenen Patrice Desilets de geliştirici kadronun büyük bir kısmı gibi bir süre sonra Assassin’s Creed’den çekilerek Ubisoft firmasından da kendi isteği ile ayrılmıştı. Oyundan ve firmadan ayrılması oyun dünyasında oldukça büyük bir yankı uyandıran Patrice Desilets bugüne kadar yaşanan bu gelişmelerle ilgili pek bir açıklama yapmamıştı. Fakat bugün ise gelen ısrarcı açıklama isteklerine dayanamarak bir açıklamada bulunan Patrice Desilets Ubisoft firmasından neden ayrıldığını oyun severlere açıkladı. Yaptığı açıklamada firmanın izlediği politikalar ile kendi kafasındaki düşüncelerin uyuşmadığını dile getiren Patrice Desilets ek olarak açıklamalarına bu sözleri ekledi: “Kız arkadaşım sayesinde bazı şeylerin farkına vardım ve gözlerim açıldı. Mesleğimden hiç memnun olmadığımı anladım ve artık profesyonel hayatımda bir takım değişiklikler yapmam gerektiğini fark ettim.”

Patrice Desilets
Patrice Desilets

Gameology ile yapmış olduğu röportajla konu hakkında daha detaylı bilgi veren Patrice Desilets ek olarak şu ifadeleri kullandı: “Benim röportajlarına katıldığım büyük bir organizasyonda çalışırken yaşadığım en büyük sorun ve şikayetçi olduğum nokta, insanların bizlere ne yaptığımızı sorduklarında apaçık yalan söylüyor olmamızdı. Sorulan sorulara ben kendi istediğim yanıtları veremiyordum. Başka insanların vermiş olduğu cevap ve yorumları, almış olduğu kararları başkalarına iletmekle sorumluyum. Büyük bir firmada çalışıyorsanız belli kriterlerinizden ödün vermeniz gerekiyor. Ben de artık bu ödünleri vermekten yorulmuştum. Kameraların önünde insanlara yalan söylemek benim için oldukça zor bir durum. Ben de bu duruma daha fazla dayanamayacağımı anladığımda iyi bir yalancı olmadığımı ve bunu artık devam ettirmek istemediğimi söyledim.”

Bu duruma oyuncular olarak dışarıdan baktığımızda Patrice Desilets’in böylesine zor ve baskı altında kalacak şekilde kararlar vermesinin oldukça üzücü olduğunu görebiliyoruz. Ayrıca bir insanın sevmediği bir işte çalışmasının da o insanı ne kadar yıprattığını da yeteri kadar tahmin edebiliyoruz. Ek olarak Ubisoft gibi, oldukça popüler ve global bir şirketin güvenilir olması gerekirken böylesine sıkıntılı haberlerle gündeme gelmesi de çoğu oyuncuyu üzen başka bir konu.

Patrice Desilets’in şuan neler yaptığını merak ediyorsanız biz hemen söyleyelim. Desilets şuan için Ancestors: The Humankind Oddysey oyununun projesi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Oyun dünyasına yakında giriş yapacak bu yeni oyun, Afrika’nın 10 milyon yıl önceki zamanında geçiyor ve insanlığın hem fiziksel hem de zihinsel olarak gelişimini oyunculara yüksek etkileşimin olduğu bir şekilde yaşatmayı hedefliyor. Ancestors: The Humankind oyunu için yayınlanan ilk fragmana da aşağıdan ulaşabilirsiniz. İyi seyirler dileriz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.