Oyuncular Olarak E3 2017’den Beklentilerimiz

2
e3 2017
E3 2017

Her yıl yenisinin düzenlendiği E3 fuarının bu yıl gerçekleşecek olan etkinliğine çok az bir süre kalmış durumda. Düzenlenecek olan E3 fuarının tarihi yaklaştıkça da biz oyuncuların bu etkinlik için heyecanı durmadan artmakta. Zira bu seneki etkinliğe katılacak büyük şirketleri düşündüğümüzde bu heyecanımızda ne kadar haklı olduğumuzu anlıyoruz. Bildiğiniz üzere 13-15 Haziran 2017 tarihinde gerçekleşecek olan E3 fuarında yaşanacak olan gelişmeleri elimizden geldiğince sizlere aktaracağız fakat biz oyuncu topluluğu olarak E3 2017’de neleri bekliyoruz? Aslında etkinlikten çok bu soruya yoğunlaşmamız daha doğru olacaktır. E3 2017 etkinliğinin kesinlikle çok iyi geçeceğini biliyoruz bu konuda bütün herkes aynı şeyi düşünüyor fakat bu etkinlikte diğerlerinden biraz daha farklı olarak oldukça ünlü firmalardan yeni oyun duyurularını alabilir ya da daha önce duyurulmuş olan oyunlar hakkında detaylı bilgiler alabiliriz. Bu konu hakkında oyun editörleri ve oyuncular yeteri kadar teori üretmiş olsa da bazı oyuncular internette bir portal hazırladılar ve bu portalda biz oyuncuların E3 2017 etkinliğinde görmek istediğimiz detaylar yer alıyor durumda. Yayınlanan portalı incelediğimizde kesinlikle tüm oyuncular olarak aynı şeyleri düşündüğümüzü söyleyebiliriz. Sırası ile oyuncuların E3 2017 etkinliğinden beklentilerinin oluştuğu portal şu şekilde;

South Park: The Fractured But Whole

Bildiğimiz üzere oyun ilk olarak Ubisoft firması tarafından E3 2016’da bizlere duyurulmuştu ve adından sıkça söz ettirmişti. Özellikle kokulu oyun deneyimi (osuruk kokusu :)) sayesinde etkinlikteki çoğu oyuncuya hayranlık ve tiksinti duygularını aynı anda yaşatmayı başaran bu yapım almış olduğu ertelemelerle ne yazık ki hala oyun dünyasına girebilmiş değildi. İşte bundan dolayı biz oyuncular E3 2017’de South Park: The Fractured But Whole hakkında daha detaylı bilgi görmek istiyoruz. Bu oyun neden ertelendi, ne zaman çıkacak gibi soruların yanıtını öğrenmek istiyoruz. E tabii biz boşuna çekmedik o kokuyu değil mi? 🙂

The Last of Us Part 2

Çoğu Playstation oyuncusunun vazgeçilmezi olmayı başarmış The Last of Us oyununun devam oyunu olan Part 2, sizlerle paylaştığımız üzere Playstation Experince 2016’da yapımcı şirket Nauthgy Dog tarafından bizlere duyurulmuştu. Bu duyurunun ardından hayranlarına büyük bir sevinç yaşatan The Last of Us oyunu şuan söylenenlere göre her ne kadar oyun geliştirilme sürecinin başında olsa da Sony tarafından E3 2017’de bizlere duyurulabilir.

Red Dead Redemption 2

Rockstar Games firmasının kırmızı tonlarını güzel bir şekilde kullanarak duyurduğu ve yayınlanan tanıtım videosu ile çoğu oyuncunun dikkatini kendine çekmeyi rahat bir şekilde başaran Red Dead Redemption 2 oyununun E3 2017’de karşımıza çıkmasını bekliyoruz. Zira Rockstar Games hayranları ner ne kadar GTA 6 ile ilgili bir duyuru beklediğini söylese de şirket önceliğini Red Dead Redemption 2’ye verecektir.

Destiny 2

İnternette paylaşılan sızıntı haberlerine göre Activision firması E3 2017 etkinliğinde oyunculara sunmak üzere etkileyici bir Destiny 2 sunumu hazırlıyormuş.

Assassin’s Creed Oyunları

Bildiğiniz gibi mükemmel başlayan Assassin’s Creed serisi her geçen yıl kendinden biraz daha ödün ve kalite kaybederek ilerlemeye devam etmişti. Fakat buna rağmen hala kaliteli ve oyuncular tarafından sevilen bu serinin yeni oyunlarını beklemedeyiz. Hatta geçtiğimiz zamanlarda internete oyunla ilgili bazı söylentiler düşmüş ve oyunculara Ubisoft firmasının 3 oyunluk seri olacak şekilde yeni mini bir Assassin’s Creed serisi tasarladığı haberi bildirilmişti. Yine aynı söylenti haberlerine göre bu yeni oyun Antik Mısır’da geçecek ve yeni ana karakterimizin hayatını 3 ana oyun boyunca oynayacağımız bilgisi bizlerle paylaşılmış durumda. Bu söylentilerin ardından derin bir sessizlik içerisine bürünen ve hayranlarını merakla bekletmeye devam eden Assassin’s Creed serisi için Ubisoft’un bir sürpriz yaparak yeni Assassin’s Creed oyununu E3 2017’de oyunculara resmi olarak duyuracağını düşünüyoruz.

God of War

Hemen biraz önce Sony’den bahsedip God of War’dan bahsetmezsek biraz saçma kaçardı. Hayranlara göre TLOU Part 2 ile hızını alamayan Sony bu sefer bizlere bir sürpriz daha yaparak God of War oyununun çıkış tarihini bizlerle paylaşabilir.

Call of Duty: WWII

E3 2017 olacaksa tabiki COD da olacak! Destiny 2 ile ivmesini alamayan Activision firması yoluna durmadan devam ediyor. Söylenenlere göre ActivisionCoD: WWII oyunuyla ilgili bizlere çok oyuncu modundan videolar ve canlı yayınlar sunacak. E3 2017’de oyun ile ilgili bilgiler ve modların tanıtımı bizleri bekliyor olacak.

Uncharted: The Lost Legacy

Böyle bir listede Uncharted’ın bulunmaması büyük eksiklik olurdu. Söylenenlere göre serinin son oyunu Uncharted 4: A Thief’s End için ek senaryo paketi ve ekstra bir oyun olarak karşımıza çıkacak olan Uncharted: The Lost Legacy E3 2017 de bizlere tanıtılacak. Buna ek olarak ise bazı bilgilerle birlikte oynanış videosu bizlerle paylaşılacak.

Spider-Man

Geçen sene E3 2016’da karşımıza çıkan ve ne yazık ki sadece Playstation 4 için geliştirilen Örümcek Adam’ın yeni videoları E3 2017’de tekrardan karşımıza çıkacaktır. Hatta bir takım söylentilere göre oyunun oynanış videosu E3 2017’de yayınlanacak.

Forza Horizon 4

Forza Horizon 3 oyunu ile güzel bir başarı yakalayan Playground Games firması şuan için Forza Horizon 4 oyunu üzerinde çalışıyor. Söylenenlere göre oyun Microsoft tarafından yayınlanan yeni konsol ile beraber E3 2017’de bizlere duyurulacak.

Project Scorpio

Microsoft’dan bahsedip Project Scorpio’den bahsetmemek çok büyük bir ayıp olurdu. Microsoft yine aynı şekilde E3 2017 etkinliğinde Project Scorpio ile ilgili ne var ne yoksa açıklayacak. Oyun için özel bir sunum hazırlayan Microsoft konsolun çıkış tarihini, şeklini, teknik özelliklerini vb. bilgileri bizlere açıklayacak.

Playstation 4 Pro Slim

Microsoft yeni konsolonu açıklarda Sony durur mu? Söylentilere göre çok özel bir hazırlıkla Playstation 4 Pro için tasarlanmış olan ince kenarlı Slim kasaları oyunculara tanıtılacak.

Death Stranding

Sony durur mu demiştik. Durmaz hatta tüm gücüyle saldırır. Sony hakkında yeni gelen bir söylentiye göre Hideo Kojima ile güçlerini birleştiren firma bizlere E3 2017’de muhteşem bir gösteriyle Death Stranding’i tanıtacak. Bu oyun için Hideo Kojima şuan için detay verilmesinin çok erken olduğunu düşünse de ufak bir sinematik fragmanla da olsa Sony firması oyunu tanıtmak istiyormuş.

Cyberpunk 2077

Listedeki bizim için en önemli oyuna gelmiş bulunuyoruz. The Witcher 3: Wild Hunt’ın geliştiricisi olan CD Projekt tarafından geliştirilip oyun dünyasına kazandırılacak olan Cyberpunk 2077 oyunu için şirket çok özel bir sunum hazırlıyor. Şuan için hikayesi ve çıkış tarihi için herhangi bir bilginin verilmesinin çok erken olduğu bu oyun, bizlere ufak bir video ile merak duygusu uyandırmayı hedefliyormuş.

Oyuncular tarafından hazırlanan portalın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu listede E3 2017 için eksik kalmış dediğiniz bir oyun var mı?

2 YORUMLAR

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.