Gamescom 2017 için sayılı günler kaldı!

2
Gamescom 2017
Gamescom 2017

Her geçen yıl daha da gelişmeye ve büyümeye istikrarlı bir şekilde devam eden oyun sektöründe doğal olarak gerçekleştiren oyun fuarlarının da önemi bir hayli artmış durumda. Bu noktada her yıl düzenli olarak büyük küçük demeden her yıl düzenli olarak birçok fuar ve organizasyon yapılıyor. Düzenlenen bu fuar ve organizasyonlar arasında ise en büyük ve önemli organizasyonlar arasında Almanya’nın Köln şehrinde düzenli olarak yapılan Gamescom fuarı bulunuyor. Her yıl düzenli olarak oyuncuları heyecanlandıran bu fuar hakkında ise bu yıl da oldukça önemli açıklamalar gelmeye başladı.

Bu yıl diğer yıllardan oldukça farklı olarak ilk defa Almanya başbakanı Angela Merkel tarafından açılışının yapılacağı Gamescom fuarında bu yıl her zamankinden çok daha fazla katılımcının olacağı açıklanan bilgiler arasında kendine yer buluyor. Bildiğiniz üzere geliştiri ekipler içinde Devcom etkinliğini de kendi içerisinde barındıracak olan fuarda 900’den fazla katılımcının yer alacağı belirtilen bilgiler arasında. Açıklanan bu katılımcı sayısı ile ise fuar aynı zamanda dünyanın en büyük bilgisayar ve oyun etkinliği olarak da tarihe geçmiş durumda.

Gamescom için yaşanan gelişmeler sadece bununla sınırlı değil. Daha öncelerden gerçekleşen Gamescom fuarında bildiğiniz gibi belirli alanlarda sınırlı kalıyordu. Bu sefer gerçekleşecek olan Gamescom fuarı ise tarihinde ilk defa Hall 1’e kapılarını açacak. Gamescom fuarının en büyük bölümünü kapsayacak Hall 1 ise, böylelikle oldukça büyük bir alana yayılacak. Yaşanan bu durumla ilgili olarak Koelnmessee GmhB ekibinden Katharina C. Hamma ise “Gamescom bu sene de her zaman olduğu gibi başarılı bir şekilde yoluna devam ediyor. Büyük oranda bir büyüme gösteren kavramsal değişiklikler sayesinde 2017 yılında katılımcı sayısında gerçekten güzel bir artış ve bölgede büyük bir yenilenmenin yaşandığını sevinçler içerisinde görüyoruz. Böyle durumların yaşanması ise bizlere bir kez daha doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.” diyerek fuarın bu sene gerçekten büyük olacağını bizlere vurgulamış.

Bildiğiniz üzere aralarında Türkiye’nin de yer aldığı Belçika, Kanada, Hırvatistan, Şili, Çin, Finlandiya, Fransa, İngiltere, İran, İtalya, Kolombiya, Kore, Hollanda, Avusturya, Polonya, İsviçre, İsveç ve İspanya gibi ülkelerinde B2B alanında etkinlik göstereceği biliniyor. 20 Ağustos 2017 tarihinde konferanslar ile birlikte başlayacak olan Gamescom fuarı, konferansların ardından 23 Ağustos 2017 tarihinde bütün oyunculara kapılarını açmış olacak.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.