Far Cry 5’e özel oyun içi fragmanlar geldi!

2
Far Cry 5 Fragman
Far Cry 5 Fragman

Son zamanlarda oyun dünyasını oldukça meşgul eden oyunlardan birisi olan Far Cry 5, geçtiğimiz hafta sürpriz bir şekilde yayınlanan videolar ile duyurulmuştu. Hatta yayınlanan bu videoları sizlerle Far Cry 5 İçin 4 Yeni Video Yayınlandı adlı haberimizde paylaşmıştık. Yayınlanan videoları izlediğimizde ise hepimizin aklında benzer sorular oluşmuştu. Far Cry 5 vahşi batı temasındamı olacak, yoksa başka bir temadamı olacak derken oyunun modern zamanda geçeceği ortaya çıktı. Bugün ise Ubisoft tarafından Far Cry 5’in oyun içerisindeki ilk fragmanları yayınlandı ve yayınlanan bu fragmanlarla oyunun konusu az çok belli oldu.

Far Cry serisinde bizleri ilk defa Amerika Birleşik Devletleri’nin Montana eyaletinde büyük bir maceraya çıkaracak olan Far Cry 5’de oyuncular özgürlüğü elde etmek ve hayatta kalmak adına savaşırlarken, oldukça sakin görünen fakat son derece karışık olan bu dünyada tek başlarına ya da tamamen iki kişi olarak gezebilecekler. Oyuncular Far Cry 5 oyununda Montana’da bulunan kurgusal Hope County kasabasında yeni şerif yardımcısı olarak oyuna giriş yapacaklar. Oyuncular şerif yardımcılığı görevini üstlenirken onları büyük bir tehlike bekliyor olacak. Hope County kasabasının şiddet yoluyla ele geçirilmesini tetikleyecek fanatik bir kült inanca sahip Eden’s Gate Projesi tarafından yıllardır sessiz sedasız bir şekilde yürütülen Hope County’nin kaosunda oyuncular adeta kendilerini kaybedecek.

Ayrıca Far Cry 5 içerisinde oyuncular, kült güçlerine karşı hava savaşına girebilmek için istedikleri zaman uçak kullanabilecekler. Oyuncular ayrıca kült üyelerin izini sürerken ve ormanlar, dağlar, nehirler ve ıssız tarım arazileri arasında hayatta kalabilmek için kaynak toplarken klasik ikonik Amerikan arabalarını ve kamyonlarını buna ek olarak da tekne ve ATVleri kullanabilecekler.

Far Cry 5 oyununun aynı zamanda çıkış tarihi de bugün yapılan açıklamayla belli oldu. Far Cry 5 oyunu yapılan açıklamaya göre 27 Şubat 2018 tarihinde PlayStation 4, Xbox One, Project Scorpio ve PC platformu için çıkışını gerçekleştirerek biz oyuncularla kavuşmayı hedefliyor. Far Cry 5 oyunu için gerekli olan sistem gereksinimleri konusunda ise Ubisoft tarafından şuan için herhangi bir açıklama yapılmadı. Son olarak Far Cry 5’in ilk fragmanını ve oyunun karakterlerini bizlere tanıtan videoları aşağıdan izleyebilirsiniz. Hepinize iyi seyirler diliyoruz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.