Cyberpunk 2077’nin dosyalarını çalıp fidye istediler!

1
Cyberpunk 2077
CD Projekt Red gibi bir firmaya bu yapılmaz!

Bildiğiniz gibi bizlerin Witcher serisi gibi oldukça önemli ve başyapıt olan bir oyunu oynamamızı sağlayan ve uyguladığı oyuncu dostu fiyat politikasıyla oyun sektöründe parmakla gösterilen CD Projekt Red firmasının başı şuan için ne yazık ki dertte. CD Projekt Red geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile uzun süredir üzerinde çalıştıkları Cyberpunk 2077’nin dosyalarının kimliği henüz belirlenemeyen kişiler tarafından çalındığını duyurdu.

Resmi sosyal medya hesaplarını kullanarak oyunculara bu konu hakkında açıklama yapan CD Projekt Red yetkilileri, oyunun erken tasarım sürecine ait olan dosyaların kimliği belirsiz kişiler tarafından çalındığını ve bunu gerçekleştiren kişilerin çaldıkları dosyaları yaymamak adına CD Projekt Red yetkililerinden fidye istedikleri belirtildi. Konu ile ilgili çok fazla açıklama yapmaktan kaçınan CD Projekt Red yetkilileri bu konu hakkında şirket dışından birilerinin oyunun bahsi geçen dosyalarına eriştiğini belirtmekle yetindi.

CD Projekt Red yetkileri tarafından yapılan açıklamada aynı zamanda firma olarak fidye durumuna karşı çıkıldığı ve dosyaları çalan kişilerin dosyaları yayma ihtimaline karşın, oyunu oynamak isteyen oyuncuların bu dosyaları okumaktan kaçınmaları gerektiği belirtildi. Buna ek olarak yaşanan bu durumla CD Projekt Red yetkileri ilgili mercilerin gerekli bir şekilde bilgilendirildiği de belirtti.

Tüm bu yaşanan gelişmelerin ciddiyetine ve CD Projekt Red yetkililerinin bu durum karşısında geri adım atmamasına bakılırsa çalınan bu dosyaların her an ortaya çıkabileceğini söyleyebiliriz. Bize göre oyun dünyasında gerçekten oyuncu dostu olan nadir firmalardan CD Projekt Red’e böyle bir hamlenin yapılması gerçekten çok üzücü bir durum. Son olarak sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşırsanız oldukça mutlu oluruz.

1 YORUM

  1. cidden sizin de dediğiniz gibi oyuncu dostu olan bu firmaya böyle alkçakca bir haraket. olmadı abi ne bileyim gidin paragöz firmalara yapın bu kadar üzülmem ama gidip işini düzgün yapanlara yapıyorlar.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.