ESL Pro League Season 5 Şampiyonu G2 Esports

1
ESL Pro League Season 5
ESL Pro League Season 5

Geçtiğimiz günlerde oynanan PlayOff mücadeleleri bitiminde ESL Pro League’de beşinci sezonun şampiyonu sonunda belli oldu. Son dönemlerde oldukça iyi bir performans sergileyip hayranlarını mutlu eden ve yaptığı transferler ile çok daha güçlenen G2 Esports ekibi, büyük final maçında North ekibini 3-1’lik bir skorla geçerek ESL Pro League Season 5 şampiyonu oldu.

Hatırlayacağınız üzere G2 Esports ekibi grup maçlarını lider olarak tamamlaması nedeniyle doğrudan Yarı Final’e yükselen ekiplerden birisi olmuştu. Yarı Final’de SK Gaming ekibi ile kozlarını paylaşan G2 Esports ekibi bu maçta rakibini 2-0 gibi oldukça rahat bir skorla geçerek Final’e yükselmişti. Bildiğiniz gibi G2 Esports ekibinin finaldeki rakibi North takımı da grup maçlarını lider olarak tamamladığı için G2 Esports gibi doğrudan Yarı Final’e yükselen diğer ekipti. Yarı finalde ise Team Liquid ile kozlarını paylaşan North takımı bu maçı 2-0’lık bir skorla geçip finale yükselip G2 Esports ekibinin rakibi olmuştu.

ESL Pro League Season 5 PlayOff Maçları
ESL Pro League Season 5 PlayOff Maçları

 

Büyük Final maçı ise oldukça çekişmeli geçti. İlk oynanan harita Cache‘de 16-13, daha sonrasında oynanan Cobblestone haritasında 16-5’lik skorlar yaparak toplamda 2-0 öne geçen G2 Esports ekibi, üçüncü harita olan Overpass’da North ekibine 16-14‘lük bir skorla boyun eğdi. Bu sonuçla birlikte North ekibi biraz umutlansa da işler North ekibinin istediği gibi gitmedi ve Inferno haritasında G2 Esports ekibi 16-3‘lük bir skorla bu haritayı da kazanarak seriyi 3-1‘e getirip şampiyonluğunu ilan etti. Bu şampiyonluğu elde etmesiyle birlikte G2 Esports ekibi ödül havuzundaki $225.000’ın sahibi olurken, turnuvanın ikincisi olan North ekibi ise $100.000’ın sahibi olarak turnuvadan ayrıldı.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.