FIFA 21 ne zaman çıkacak? Çıkış tarihi hakkında ilk detaylar!

0
FIFA 21 ne zaman çıkacak?
FIFA 21 ne zaman çıkacak?

EA Sports ekibi tarafından her yıl düzenli olarak Sonbahar mevsiminde oyun dünyasına sunulan FIFA futbol oyunu serisi bu yıl Covid-19 pandemisi nedeniyle belirsiz günler geçiriyor. Her yıl futbol camiasında meydana gelen değişiklikleri kapsayarak ve her yıl yeniliklerle karşımıza çıkan FIFA serisi bu yıl liglerin oynanamamasından dolayı nasıl bir şekilde karşımıza çıkacağı büyük merak konusu. Durum böyleyken oyuncular da FIFA 21 bu yıl çıkacak mı, veya çıkarsa ne zaman çıkacak gibi soruları sormaya başladı bile.

FIFA 21 için olası çıkış tarihi

EA Sports her yıl düzenli olarak getirdiği yeni FIFA oyunlarını takvime uyguladığı gizli bir kombinasyon ile belirliyor. Her yıl meydana gelen olayları ve oyuncu davranışlarını analiz eden oyun firmaları oyunlarını en çok oynanacağını düşündüğü zamanlarda satmak için gereken hamleleri yapar. Bundan dolayı FIFA serisinin önceki oyunlarının çıkış tarihinin sürekli olarak benzerlik göstermesi de bizlere tahmin yapma konusunda büyük bir kolaylık sağlıyor diyebiliriz.

Geçtiğimiz günlerde EA Sports yapmış olduğu resmi açıklamasında bu yıl gelecek olan yeni FIFA oyununun Eylül ayında tanıtılacağını bizlere açıkladı. Önceki yıllardaki FIFA oyunlarının çıkış yaptığı tarihi incelediğimizde ise oyunların sürekli olarak Cuma günü oyun mağazasındaki yerini aldığını rahat bir şekilde görebiliyoruz. Bunun nedeni ise araya hafta sonunun girmesi ve oyuncuların bu tatil süresi boyunca yeni oyunu deneyimle oranının artması olarak gösterilebilir. Bu nedenle EA Sports ekibinin bu yıl da aynı stratejiyi uygulayacağını düşündüğümüz için FIFA 21 Eylül ayının son Cuma günü yani 25 Eylül 2020 tarihinde oyun dünyasındaki yerini alabilir diyebiliriz.

Bildiğiniz üzere önceki FIFA oyunlarını oyunculara bir nevi beta sürecinde deneyimleme fırsatı sunan EA Sports ekibi bu yıl da EA Access ile oyunu daha önceden karşımıza çıkarabilir. Böylelikle oyunu daha erken bir tarihte oynamak isteyen oyuncular daha erken bir tarihte oyunu satın alabilirler.

Son olarak EA Sports ekibinin 2020 yılına dair açıkladığı mali raporuna eklemiş olduğu şu ifadeleri sizlerle paylaşalım: “Covid-19 pandemisinin operasyonlarımız ve finansal sonuçlarımız üzerindeki olası etkisinin tam olarak kapsamını tahmin edemiyoruz. Oyunlarımızdan yapmış olduğumuz satışlardan elde ettiğimiz gelirlerin birçok değişken faktöre bağlı olduğunu iyi biliyoruz. Bu nedenle farklı bir yol haritası çizebiliriz.”

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.