Yeni Battlefield oyunu 2018’de çıkacak

2
Battlefield 1 - In the Name of the Tsar

Geçtiğimiz sonbahar Battlefield 1 ile muhteşem bir başarı yakalayan Battlefield markası 2018 yılında bizlerle yeni bir oyunu buluşturarak tüm hızıyla büyümeye devam etmeyi planlıyor. EA Games’in CEO’su Andrew Wilson, yeni Battlefield oyununun 2018 yılında oyun dünyasındaki yerini alacağını resmi olarak doğruladı. Bu sefer Frostbite Engine adlı oyun motoru ile geliştirilen FPS oyunlarından bahseden Andrew Wilson, bu aşamada DICE ekibine sonuna kadar güvendiklerini serinin hayranlarına belirtmiş durumda.

Bu açıklamalara ek olarak EA Games’in tepe isimlerinden biri olan Andrew Wilson Battlefield markası ile çok büyük planlarının olduğunu da bu açıklamada belirtmekten kaçınmadı. Battlefield serisinin hayranlarına göre Call of Duty oyununda olduğu gibi Battlefield markası da ilerleyen süreçlerde e-spora yönelecek. Ancak herkesin de bilmiş olduğu üzere Battlefield’ın çevrimiçi oyun modeli gerçekten çok fazla oyuncu içerdiğinden oyunun nasıl e-spora uyarlanacağı oldukça merak edilen konular arasında kendine yer buluyor.

Bu açıklamaların ardından gelen başka bir sızıntı haberine göre yeni Battlefield oyununu Vietnam veya Bad Company 3 olacakmış. Hali hazırda şuan için 21 milyonluk büyük bir kesime hitap eden Battlefield 1 topluluğu, EA Games’in bu alandaki elini oldukça güçlendirmiş durumda. In the name of the Tsareklenti paketi ile de Rus cephelerinde kanlı bir savaşa gideceğimiz Battlefield 1’in antik sayılabilecek teması oyuncuları oldukça heyecanlandırmıştı. Son olarak sızıntı haberlerinde yeni Battlefield oyununun Bad Company 3 adı altında gelecek olmasına eski Battlefield oyuncularını oldukça heyecanlandırdığını söyleyebiliriz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.