XANTARES ve Calyx’in HTC 2vs2 Invitational Macerası

1
XANTARES ve Calyx
XANTARES ve Calyx

HTC & PGL işbirliği ile gerçekleştirilen HTC 2VS2 Invitational CS:GO turnuvası bu hafta sonu oynanan son maçlar ile birlikte tamamlandı. Düzenlenen bu 2vs2 turnuva sistemi ise: Grup aşaması, üst tur, alt tur ve 3 maçlık seri şeklinde PGL’nin sabitlemiş olduğu 1 harita ve diğer 2 haritanın yasaklamalı seçimlerle belirlenmesiyle gerçekleşti. Oynanan haritalarda ise doğrudan bomba alanında başlayan oyuncuların bomba kurmasıyla ve buna karşılık CT tarafının bombayı çözmesiyle bu mücadele sağlandı. Turnuva bitimi sonrası meydana gelen sıralama ve ödül havuzu ise şu şekilde.

1- Shox & kennyS – G2 Esports  (20,000$)

2- cajunb & aizy – North (10,000$)

3- XANTARES & CalyxSpace Soldiers (5,000$)

4- rain & NiKoFaZe (5,000$)

5-6- seized & s1mpleNaVi (2,500$)

5-6- niko & JUGiHeroic (2,500$)

7-8- Happy & ScreaMEnVyUs (2,500$)

7-8- juliano & zAAz Secret fe. (2,500$)

Ülkemizin temsilcileri İsmailcan “Xantares” Dörtkardeş ve Buğra “Calyx” Arkın bu turnuvada Space Soldiers takımı adına mücadele etmişti. Temsilcilerimiz bu turnuvada B Grubunda yer aldı ve turnuvanın ilk günü B grubu açılış karşılaşması Space Soldiers ve G2 Esports takımı arasında gerçekleşti. G2 Esports ekibi adına müceadele eden shox ve kennyS ile Xantares ve Calyx arasında oynanan 3 maçlık “retake” adı verilen harita serilerinde Cobblestone haritasında gerçekleşen 11:4; 1-12 toplamda 12-16, Cache ise 3:12; 8:4 toplamda 11:16 XANTARES & Calyx ikilisi 2-0 zaferle muhteşem bir derecede başlangıç sağladı. İkinci ve B grubunu kimin kazananığı belirleyecek maç ise Heroic takımının oyuncuları niko & JUGi ile oynandı. 1. maç Cobblestone Retake 11:16 (9:6; 2:10), 2. maç ise Mirage Retake 7:16 (2:13; 5:3) Space Soldiers zaferi ile sonuçlandı. Böylece bu sonuçlarla birlikte XANTARES ve Calyx B grubundan yenilmez olarak üst tura yükselen takım oldu.

Üst tur yarı finalde oynanan karşılaşma ise 2 favori takım arasında oynandı. Bu maç North takımı oyuncularından cajunb & aizy ve  Xantares & Calyx ikilileri arasında oynandı. İlk karşılaşma 6-16 ve ikinci karşılaşma ise 14-16 cajunb & aizy zaferiyle sonuçlandı. Alınan bu yenilgiyle birlikte temsilci ekibimiz alt tur bracket eleme karşılaşmalarında mücadele etmeye başladı. Oynanan bu alt tur bracket maçında ise temsilcilerimizin rakibi FaZe takım oyuncuları NiKo ve rain oldu.

Bu maça geçmeden önce ise PGL ve HLTV ekibi XANTARES & Calyx ikilisine bir takım sorular yöneltti. Oyuncularımıza PGL ve HLTV ekibi tarafından “Türkiye eSpor rekabet arenasının nasıl olduğu?” soruldu. Oyuncularımız ise sorulan bu soruya “Gerçekten çok kötü bir durumda. Şuan için tek bir takım var o da biziz. Daha önce Dark Passage vardı ama onlar ne yazık ki dağıldı. Rekabet sürdüren ve Avrupa sahnesindeki konumumuzu kazanmaya ve yükselmeye çalışan şuan için tek takım biziz. Bu yüzden küresel sahneye daha fazla odaklanmaya çalışıyoruz.” bir yanıt verdi. Oyuncularımız ülkede olan bir çok soruna karşın da eSpor dünyasının gelişmesini sürdürdüğünü de belirtti. Buna ek olarak ülkemizde bulunan oyuncuların üst düzey rekabeti sağlayacağından emin olduklarını fakat deneyim kazanmalarının gerekliği olduğu konusunda da düşünceler belirtildi. Son olarak Space Soldiers takım kadrosunda meydana gelen yapılanma süreci Maj3r ve genç yetenek Calyx’in bu süreçte yaşadığı sıkıntıları dile getirildi.

1 YORUM

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.