Switch’te bu yaz bizleri neler bekliyor?

1
Switch
Switch'te bu yaz çıkacak oyunlar

Nintendo’nun yeni göz bebeği konsolu Switch sahip olduğu teknik özellikler ve mobil avantajı ile piyasada ön plana çıkmış olsa da konsol aynı zamanda oyun kıtlığı da çekerek bu avantajını sıfırlıyor. Peki aylardır The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın bir süre taşıdığı Switch konsoluna bu yaz aylarında hangi oyunlar gelecek?

İşte bu konuda hepimizin sorularının cevabını vermek isteyen Nintendo bir tanıtım videosu yayınladı. Nintendo tanıtım videosunda ise yazın çıkacak olan üç önemli oyun üzerinde durmuş. Açıkcası tanıtılan oyunların iyi olduğu bariz olsa da hepsinin parti özellikleri öne çıkan oyunlar olduğunu rahatça anlayabiliyoruz. Yani bunu daha açıksa ifade etmek gerekirse; bireysel bir macera yaşamak isteyen oyuncuların yeni bir duyuru gelmezse Mario Odyssey’e kadar beklemek zorunda olduğunu söyleyebiliriz.

Bu yaz çıkacak olan üç önemli oyunu incelediğimizde ise 16 Haziran’da oyun dünyasına girişini yapacak olan Arms, 21 Temmuz’da çıkacak olan Splatoon 2 ve her ne kadar yaz aylarından biraz uzakta olsa da 22 Eylül’de çıkacak olan Pokken Tournament DX’i görüyoruz. Açıkcası Nintendo’nun bu hamlesi bizi hiç memnun etmedi; fakat bu hamleden memnun olan oyuncular mutlaka olacaktır. Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler? Zaten yeteri kadar oyun sıkıntısı çekilen bir platformda yaz ayında sadece 3 oyunun tanıtılıp hatta birinin de sonbaharda çıkacak olması oldukça kötü bir hamle değil mi? Sözü daha fazla uzatmadan Nintendo’nun Switch için yayınladığı videoyu sizlerle paylaşalım.

1 YORUM

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.