Souls yapımcısından yeni oyun: Phantom Wail

2
Phantom Wail
Phantom Wail

Bildiğiniz üzere From Software firması Dark Souls 3 ve ek paketleri ile birlikte artık Souls evrenine veda ettiğini biz oyunculara birçok kez açıklamıştı. Fakat bazı oyuncular bu durumu kabullenemedi ve bu konuyla ilgili bir çok teori ortaya atıldı. En güncel teorilerden biri ise From Software firmasının E3 2017 fuarında Bloodborne 2’yi duyuracağı yönündeydi. Fakat oyun dünyasının otoriteleri tarafından ortaya atılan yeni iddialar ise çok daha farklı bir oyunun bizlerle buluşacağını işaret ediyor.

Doğruluğu henüz yapılmamış fakat oldukça sağlam kaynaklardan gelen bu iddialara göre From Software firması, E3 2017 fuarında Bloodborne 2 oyununu değil bambaşka ve yeni oyunu olan Phantom Wail isimli bir oyunu oyunculara duyurmaya hazırlanıyor. Playstation 4 için geliştirildiği iddia edilen Phantom Wail oyunu hakkında ortaya atılan bilgiler ise şu şekilde karşımıza çıkıyor;

  • İlk olarak Phantom Wail, Antik Maya ve Aztek öğelerini içerisinde barındıracak.
  • Phantom Wail’ın sistemi büyük ölçüde yakın dövüş dinamikleri içeriyor olsa da dövüş sanatları Phantom Wail oyununda oldukça önemli bir yere sahip olacak.
  • From Software tarafından bize sunulan ve oldukça alışmış olduğumuz yakın dövüş silahları Phantom Wail’de yer alacak fakat bu  yakın dövüş silahları dövüş sisteminin merkezinde kendine yer bulmayacak. Yani sadece silah tabanlı bir dövüş bu oyunda bulunmuyor.
  • Oyuncuların Phantom Wail’de bulunan dövüş sanatları sistemine kendilerine göre kişiselleştirebileceği aktarılan diğer bilgiler arasında. Her ne kadar dövüş sanatları sistemini kendimize göre kişiselleştirsek de kullandığınız silahların da bu sisteme biraz da olsa etkisinin olduğunu unutmamakta büyük fayda var.
  • Son olarak Miyazaki tarafından Phantom Wail oyununun “dark fantasy” türünde olacağı ve oyunda eskiden tanıdığımız Souls dinamiklerini göreceğimiz aktarılan diğer bilgiler arasında kendine yer buluyor.

Oyun dünyasında meydana gelen sızıntı ve iddia habelerini incelediğimizde bu haberin sahte olma ihtimalinin oldukça düşük olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü gelen bilgileri incelediğimizde bilgilerin birbirleriyle oldukça tutarlı olduğu ve bahsedilen oyunun From Software firmasına da oldukça yakın olduğunu çok rahat bir şekilde söyleyebiliyoruz. Tabi her ne kadar sağlam kaynaklardan gelen güçlü iddialar Phantom Wail oyununun E3 2017’de tanıtılacağını işaret etse de her ihtimale karşı resmi bir duyuru yapılana kadar kendimizi kaptırmamamız gerek. Fakat bu haberle birlikte bizlerin E3 2017 için heyecanının daha da arttığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.