Sherlock Holmes Chapter One geliyor!

0
Sherlock Holmes Chapter One
Sherlock Holmes Chapter One

Oyun dünyasına sunmuş olduğu Sherlock Holmes oyunlarıyla oyuncuların sevgisini ve dikkatini kazanan ünlü oyun yapımcı firması Frogwares, yeni oyunu Sherlock Holmes: Chapter One’ı duyurdu. 2021 yılında oyuncularla buluşması planlanan yeni Sherlock Holmes oyunu PlayStation 5 ve Xbox Series X ile de uyumlu olacak. Ayrıca PlayStation 4, Xbox One ve PC kullanıcıları da bu oyunu oynayabilecekler.

Bildiğiniz üzere geçmiş dönemde de hikayeleriyle oyuncuları etkileyen ve beğenisini kazanan Frogwares firması yeni Sherlock oyununun çıkış tarihine dair şu an için bir şey paylaşmış değil. Fakat yeni oyunun hikayesine dair açıklama yapmaktan geri kalmayan firma, yapmış olduğu açıklamalarda oyunun annesini yeni kaybetmiş olan 21 yaşındaki Holmes‘ün hayatını işleyeceğini açıkladı. Bu sefer bize Dr. Watson değil fakat Sherlock’un geçnlik yıllarından arkadaşı olan Jonathan eşlik edecek. Jonathan ve genç Sherlock bu oyunda yaşadığı kasabada meydana gelen gizemli olayların açığa çıkmasında rol oynayacak.

Yapılan bu açıklama neticesinde yeni oyunun daha önceden çıkmış olan Sherlock Holmes oyunlarından bir hayli eski bir tarihte geçtiğini net bir şekilde görüyoruz. Bu durum şimdiden birçok oyunsever tarafından kötü ve kafa karıştırıcı olarak tanımlanmış olsa da Frogwares’in yapımcısı Sergey Oganesyan,  meydana gelen bu durumla ilgili çok güzel bir açıklamada bulunmuş. Yapmış olduğu açıklamasında bu oyunla birlikte Sherlock Holmes karakterinin nasıl büyük bir dedektif olduğunu oyunculara aktaracaklarını belirten Oganesyan, bu bağlamda oyuncuların hikaye konusunda hiçbir şekilde endişe etmemeleri ve içlerinin rahat olması gerektiğini ifade etti.

Frogwares ekibinin yapmış olduğu bu açıklamalar sonrasında hem Steam hem de Epic Games şimdiden yeni Sherlock Holmes oyununu kütüphanelerine eklemiş durumda. Ancak şu an için yeni oyun için herhangi bir fiyat oyuncularla paylaşılmadı.

Son olarak Frogwares ekibi yapmış olduğu bu duyuruyla birlikte bizlere oyunun fragmanını da paylaşmış. Sözü daha fazla uzatmadan sizleri Sherlock Holmes: Chapter One’ın fragmanı ile baş başa bırakalım.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.