Shadow of War’dan muhteşem Mordor manzaraları paylaşıldı

1
Shadow of War
Shadow of War

Oyunculara genel olarak Mordor diyarlarından bahsettiğimizde akıllara güzel bir manzra gelmediğini söylememiz gayet doğru bir düşünce olacaktır. Daha önceden Yüzüklerin Efendisi filmi serisinde de görmüş olduğumuz üzere oldukça kurak ve korkutucu bir havanın hakim olduğu Mordor, Monolith’in uyarlaması sayesinde bahsettiğimiz bu kurak ve korkutucu havayı üzerinden atarak gayet güzel bir mekan haline gelmiş. Güzel dediğimize bakmayın aslında halen korkutucu fakat en azından eski haline oranla çok daha güzel.

Shadow of War’un YouTube kanalında yayımlanan oynanış videosuyla neredeyse yarım saat boyunca Orta Dünya’nın en ürkütücü yeri olan Cirith Ungol topraklarında ufak bir gezintiye çıkıyoruz. Serinin hayranları tarafından oldukça fazla bilinen Shelob’un mağarasına baya yakın olan Cirith Ungol, Sam’in Frodo’yu orcların elinden kurtardığı kale olarak da hayranlar tarafından bilinir. Fakat bugün paylaşılan bu videoyu incelediğimizde işin bizleri şaşırtan tarafının kesinlikle bu mekanın atmosferinin bu kadar güzel olması olarak göstereceğiz.

Oyunun sanat direktörü Phil Straub’un da anlatımının eşliğinde yayınlanan bu videoda, Monolith ekibinin Shadow of War’un görsellerini nasıl fotorealistik hale getirdiğini de rahat bir şekilde görmüş oluyoruz. Oyunda geçen ve oyuncular tarafından oynanılan mekanların konsept tasarımlarının da detaylı olarak gösterildiği bu videoda orc kabileleri hakkında da bir takım bilgiler veriliyor. Shadow of War’un geçtiği tarih ve mekana bakarsak, bu kabilelerin yedi tanesinin oyunda olacağını söyleyebiliriz ve bu yedi kabileden birisi de Cirith Ungol’u yönetenlerden biri olan Terror. İsimlerinden de rahatça anlaşıldığı üzere Mordor diyarlarında terör estirecek olan bu karakterler, videoda da görebileceğiniz gibi ilk olarak kurbanlarına acımasız bir şekilde işkence edip daha sonra duvara asıyorlar. Bakalım Talion bu acımasız manzara ile karşılaştığı zaman nasıl bir tepki verecek. Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Son olarak sizleri Shadow of War YouTube kanalından yayımlanan video ile baş başa bırakıyoruz. İyi seyirler dileriz.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.