PUBG bazı ülkelerde yasaklanma ile karşı karşıya

1
PUBG
PUBG

Bu yılın ilkbahar aylarında oyuncuların karşısına çıkan Playerunknown’s Battlegrounds, çıkş yaptığı günden çok kısa bir zamanda PC platformundaki oyuncuların favori oyunu konumuna gelmişti. Oldukça kısa bir sürede inanılmaz satış rakamları elde ederek Steam üzerinden kırılmadık rekor bırakmayan oyun hem geliştiricisini hem de oyun dünyasını oldukça şaşırtacak oldukça güzel bir başarıya imza atmıştı. Kendine özel rekabetçi oynanış yapısıyla oyuncular tarafından bir hayli sevilen oyun şu anda Steam üzerindeki en çok oynanan oyunlar arasındaki yerini halen koruyor. Dünyanın her bölgesinden hatrı sayılır bir biçimde oyuncusu bulunan oyunun şu sıralar Çin bölgesiyle ilgili birkaç problemi var.

Bildiğiniz üzere Çin bölgesinden oldukça fazla bir oyuncu kitlesine sahip olan ünlü oyun, şu sıralar ortada dolaşan söylentilere göre Çin bölgesinde yakın bir zamanda yasaklanabilir. Eğer bu söylentiler gerçekleşir ve oyun Çin bölgesinde yasaklanırsa bu yasak aynı zamanda Çin’in etrafındaki ülkeleri de etkileyebilir.

Playerunknown’s Battlegrounds Çin’de yasaklanabilir

Şimdilik bu konuyla ilgili China Audio-Video and Digital Publishing Association tarafından verilen bilgiye göre oyunda oldukça fazla şiddet öğesi yer alıyor. Bu nedenle birlikte oyunun Çin kültürüne ve ahlakına büyük oranla ters düştüğünü belirten uzmanlar, oyunun bu bağlamda bir süre boyunca devlet tarafından detaylı bir incelenme işlemine gireceğini belirtiyorlar. Bildiğiniz üzere oyunlarda hile kullanımı konusunda oldukça katı bir tavur sergileyen Çin Hükümeti, Playerunknown’s Battlegrounds oyunu üzerinden çok sayıda hilenin satıldığını iddia ediyor. Bu bağlamda oyunun Çin bölgesinde yasaklanması için ellerinde birden fazla sebebin bulunduğu Çin Hükümeti’nin şimdilik ne yapacağı belirsiz. Bu konuyla ilgili ilerleyen günlerde yaşanan gelişmeleri sizlerle paylaşacağız. Bakalım Çin Hükümeti beklenmedik bir karar alıp PUBG’yi ülkede komple yasaklar mı? Bunu hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Önceki İçerikThe Deer
Sonraki İçerikVITATIO 2

Oyun dünyasının Türkiye’de çok daha iyi bir yere gelmesi adına uğraşıyoruz.

PAYLAŞ

1 YORUM

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.