Tencent’ten PUBG benzeri mobil oyun: Glorious Mission

1
Glorious Mission
Glorious Mission

Oyun dünyasına bu yıl muhteşem bir giriş yapan PlayerUnknown’s Battlegrounds ardı ardına yakaladığı başarısını devam ettirirken diğer oyun firmalarının da PUBG benzeri oyunları yaptığını görmek artık bizleri pek şaşırtmıyor. Fortnite‘ın yayınlamış olduğu Battle Royale oyun modu ile sürpriz bir şekilde 20 Milyon oyuncuya ulaşması ve bugün itibari ile PUBG‘nin de 20 milyon oyuncu barajını geçmesi oyun firmasını gerçekten karıştırmış durumda. PUBG’nin ve Fortnite‘ın bu denli bir başarı yakalamış olması oyunculardan çok diğer oyun firmalarının bu firmaları radarına alması demek daha doğru olacaktır. Bu bağlamda belirli bir süredir PUBG oyununu yakın incelemesine alan oyun devi Tencent‘den firmasından ise Glorious Mission isimli bir Battle Royale mobil oyunu çok yakında oyun dünyasına giriş yapıyor.

PUBG benzeri oyun: Glorious Mission

Bir Çin şirketi olan Tencent, çok sayıda oyun stüdyosuna ve oyun yayıncısına sahip bir şirket olarak gözümüze çarpıyor. Oldukça ileri seviye teknolojik geliştirmelere de sahip olan bu şirketin ortaya çıkardığı bir videodan sonra oyunculara duyurulan Glorious Mission, tahmin ettiğiniz üzere ilk başta gözünüze oldukça tanıdık gelebilir. Neredeyse bir PUBG klonu diyebileceğimiz bu oyunda PUBG’de bulunan her şeyin mevcut olduğunu görüyoruz. Loot’dan, 100 kişilik haritaya paraşüt atlamaya kadar her şeyin içinde olduğu bu oyun yine diğer “çakma PUBG oyunları” arasında başarılı bir şekilde girdi diyebiliriz.

Tencent firmasının bu projeden gerçekten büyük işler beklediğini rahat bir şekilde ifade edebiliriz. Bildiğiniz üzere özellikle Honour of Kings adındaki mobil oyunlarının PUBG klonu olan bir başka Çin oyununa oyun listelerindeki numarayı kaptırmasından sonra Tencent firmasının bu duruma kayıtsız kalmasını beklemek biraz ütopik bir düşünce olacaktı. Ek olarak sizlere Tencent firmasının PUBG’nin geliştiricisi Blue Hole‘un %5’ine, Fortnite‘ın geliştiricisi Epic Games‘in %40’ına ve Riot Games‘in tamamına sahip olduğunu aktarmamız gerekiyor. Bu bilgi firmanın ne denli büyük olduğunu anlamamız konusunda bizlere oldukça yardımcı oluyor. Son olarak sizlere geçenlerde bahsettiğimiz PUBG’nin Çin’de yasaklanması haberinin ise bu oyunla ilgili olduğunu da aklımızdan geçirmiyor değiliz.

Önceki İçerikThe Free Ones Alfa
Sonraki İçerikApocalypse Hotel

Oyun dünyasının Türkiye’de çok daha iyi bir yere gelmesi adına uğraşıyoruz.

PAYLAŞ

1 YORUM

  1. ulan bu çinliler bir beni kolonlamıyor. fitil oluıyorum bir şeyin iyisi çıktı mı herkes onu çalıp kopyalıyor. yaratıcılıktan uzak ruhsuz insanlar…

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.