Netflix’in, The Witcher’ı kendi bünyesindeki en yüksek bütçeli dizi yapacağı söyleniyor

0
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 0 oy verildi, 5 üzerinden ortalama puan 0,00
The Witcher Netflix
The Witcher Netflix

Polonya’nın J.R.R Tolkien’i olma özelliği taşıyan oldukça ünlü yazar Andrzej Sapkowski tarafından yaratılan The Witcher kitap serisi bildiğiniz gibi birçok projede kendine çok rahat bir şekilde yer bulmuştu. Hatta bildiğiniz üzere CD Project firması tarafından yapılan ve oyun piyasasına sürülen The Witcher’ın 3 serilik oyunu dünya genelinde kitaplarından daha fazla ses getirmişti. Fantastik, büyüleyici ve canavarlarla dolu bir dünyası olan Witcher evreninde geçen hikâyeyi hiç şüphesiz hepimiz fazlasıyla sevdik. Tüm bu gelişmelerin ardından daha güzel ne olabilir ki diye düşünürken ben ve birçok The Witcher serisi hayranlarının beklediği bir gelişme yaşanmış, dijital film ve dizi platformunda bir numara olan Netflix, The Witcher’ı bir televizyon dizisi yapacağını bizlere duyurmuştu. Hatırlayacağız üzere Netflix firmasından The Witcher’ı dizi yapacakları açıklamasının ardından herhangi bir açıklama gelmemişti. Fakat hızlı davranan Netflix hemen The Witcher’ın dizisinin resmi sayfasını oluşturmuş ve bunun ardından açıklama olarak; drama serisinde oldukça farklı özelliklere sahip olan bir aile, oldukça tehlikeli bir dünyada hep birlikte savaşacaklar şeklinde bir not düşmüştü. Bugün yaşanan bir gelişmede ise Witcher serisinin hayranları bu durumla ilgili yeni iddialarda bulundu. Yapılan iddialara göre Netflix’in Witcher için bahsetmiş olduğu bu ailede, sadece Ciri veya Yennefer olmayacak. Yani oyundanda bildiğiniz gibi Geralth’ın ”ailem” dediği ve bizim şu ana kadar kitaplar ve oyunlarda görmediğimiz farklı karakterler de diziye eklenebilir.

Buna ek olarak Netflix ekibi Witcher’ın senaryo yazımında ve görsel efektler konusunda oyunun yapımcısı CD Project Red firması ile ortaklaşa bir çalışma sürdürmeyi düşünüyormuş. Fakat geçenlerde de sizlere duyurduğumuz üzere evrenin yaratıcısı ve kitapların yazarı olan Andrzej Sapkowski’nin senaryo ekibinin başında görev yapacağı kesin. Ortada dolaşan diğer söylentilere göre dizinin yönetmenlik görevine ise arası CD Project Red ile oldukça iyi olan ünlü yönetmen Tomasz Baginski üstlenecek. Ünlü yönetmen ise The Witcher evreninin mükemmelliği yakalama konusunda en önemli unsurun evrenin müzikleri olduğunu düşünüyormuş. Bundan dolayı ise ünlü yönetmen Tomasz Baginski, dizinin müziklerinin yapımı için The Witcher 3’ün de müziklerini yapan ünlü müzisyenler Pawel Blaszczak ve Adam Skorupa ikilisini istiyormuş. Söylenenlere göre ünlü yönetmen dizinin müziklerini bu iki efsane isime yaptırmak adına ikiliyi ikna edebilmek için elinden geleni yapıyormuş. Ortalarda dolaşan bir diğer söylenti ise Netflix firmasının The Witcher dizisine şu ana kadar yaptığı diğer yapımlardan çok daha fazla bir bütçe ayırmış olmasıymış. Hatta yine dedikodulara göre Netflix şirketi, The Witcher dizisinin yapımının fonunu ayarlayabilmek adına bankaların nabzını bile yoklayabilirmiş. Hatırlayacağız üzere Netflix şirketi şu ana kadar en çok bütçeyi yapmış olduğu The Crown dönem dizisi için harcamıştı. Netflix The Crown dizisinin ilk sezonu için bildiğiniz üzere 130 milyon dolardan fazla bir yatırım yapmıştı.

Ortada dolanan bu söylentiler gerçekten doğru ise ve The Witcher Netflix’in en pahalı dizisi olacaksa büyük ihtimalle bir sezonluk bütçesi 150 milyon dolardan fazla olmuş olacak. Bütçeyi ve dizinin kalitesini biraz daha üst seviyelere çıkarmak isteyen Netflix yerel produksiyon şirketleri ile ortaklaşa çalışacak. Bu yerel şirketlerden birisi olan Platige Image ise Polonya Sanat ve Kültür Bakanlığı’ndan The Witcher dizisinin projesini gerçekleştirmek adına bütçe yardımı başvurusu yapacak. Bütün bu dedikodular bir arada düşünüldüğünde dizinin bir sezonluk bütçesinin 150 milyon doları rahatlıkla aşacağını söyleyebiliriz. Sizce Netflix izleyicilerine nasıl bir The Witcher evreni hazırlıyor olabilir, The Witcher dizisi beklenenleri gerçekleştirip rekorlar kırabilir mi bunları hep birlikte bekleyip göreceğiz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.