Mount & Blade II: Bannerlord’un E3 videosu ve genel bilgileri yayımlandı

1
Mount & Blade II Bannerlord
Mount & Blade II Bannerlord

Bugün gerçekleştirilen PC Game Show’un E3 2017 fuarındaki sunumu kapsamında Taleworlds Entertainment ekibi çok yakında bizlerle buluşacak olan Mount & Blade II: Bannerlord oyununun oynanış videosunu bizlerle paylaştı. Yayımlanan fragmanda bizlere hepimizin yıllardır oyun ile ilgili hakim olduğu bir şeyi, yani tek bir komutanın gözünden açık alan muharebesini bizlere gösteriliyor.

Yayımlanan oynanış videosunu detaylı olarak incelediğimizde oyunda gözümüze çarpan yenilikleri sizlere sıralayalım.

Usta Dizilimler

Savaş meydanlarında her bir birimin dizilişini ve konumlandırılmasını istediğimiz şekilde düzenleyerek birliklerimizi anlık olarak birleştirip ayırabilme imkanına sahip olacağız. Ağır ve hafif birlikleri amacımıza uygun olarak farklı biçimlerde yakın veya uzak olabilecek şekilde istediğimz gibi konumlandırabileceğiz.

Savaş Alanı

Savaştaki komutanlar savaş alanını istediği gibi kullanabilecek, savaşta istediği taktiği seçerek askerlerie bunları uygulatabilecekler. Oyunda bulunan savaş taktiklerinin ise Büyük İskender gibi tarihin önemli komutanlarının gerçek taktiklerinden alıntılanarak oyuna aktarıldığı belirtildi.

Çavuş Sistemi

Savaş alanında komutanlar özel görev verebilecekleri askerleri seçebiliyor. Bu bağlamda savaş alanında istediğimiz birimlere ve askerlere özel görevler verebilerek düşmanlarımıza karşı farklı taktikler geliştirebilyoruz.

Yönlendirilmiş Kalkan Bloğu ve Kalkan Darbesi

Oyuna gelmiş olan bu özellik ilk oyunda oldukça belli olan kılıç kalkan kombinasyonunu tekrardan canlandırarak bizlere oldukça güzel bir oyun deneyimi sunmayı hedefliyor. Yanlış bir şekilde yapacağınız kalkan yönlendirilmesi yüzünden elinizdeki bulunan kalkanın hemen kırılabileceğini bilmenizi isteriz.

Art Arda Saldırı Özelliği

Düşmanımız bize saldırıp ıskaladığı zaman ona karşı art arda salırılar yapabilme imkanımız bulunuyor, yapacağımız bu kombo saldırıları sayesinde bize yanlış hamlede bulunan düşmanlarımızı direkt olarak etkisiz hale getirebilme şansımız olacak.

Gelişmiş Savaş Motoru

Videoyu izlerken rahatça anlabileceğiniz üzere Mount & Blade II: Bannerlord oyunundaki savaş motorunun olduka gelişmiş olduğunu görebiliyoruz. Gerçekçi ve zor savaş sisteminin bizleri beklediği Mount & Blade II: Bannerlord’da her silahın kendine özel ağırlık dağılımı, fiziksel olarak derinlemesine hesaplanmalar gibi gerçekçiliği oldukça etkileyen detaylar oyuna yansıtılmış.

Son olarak sizleri bugün E3 2017 etkinlikleri kapsamında yayımlanan Mount & Blade II: Bannerlord’un tanıtım ve oynanış videoları ile baş başa bırakmak istiyoruz. İyi seyirler dileriz.

Ek olarak sizlerle Mount & Blade II: Bannerlord oyununun sistem gereksinimlerini tekrardan paylaşalım:

Minimum:

  • İşlemci: Intel i3-2100 / AMD FX-6300
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: Intel HD 4600 / Nvidia GT730 / AMD R7 240
  • Depolama: 40 GB kullanılabilir alan

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.