GT Sport ve Forza 7: Grafik karşılaştırması

1
GT Sport ve Forza 7
GT Sport ve Forza 7

Oyun dünyasının en hareketli mevsimi Sonbahar’da yarış oyunları arasında inanılmaz bir rekabetin söz konusunu olduğunu hepimiz görmüşüzdür. Bildiğiniz üzere oyun dünyasında genellikle aynı döneme gerçekten zor denk gelen oyunların birçoğu aynı anda oyun dünyasındaki yerini almaya başladı.Forza 7, Project Cars 2 gibi muhteşem yarış oyunları derken sahneye bir anda Gran Turismo Sport da çıkarak işlerin iyice kızışmasına neden oldu. İşler yeterince kızıştı derken ise çok yakın bir zamanda yeni Need for Speed oyunuyla karşılaşacağız.

Tabii ki benzer türdeki oyunların aynı zamanda çıkması durumunun yaşanmasıyla oyuncular olarak bu oyunlar arasında grafik karşılaştırması yapmamız oldukça sıradan bir durum haline geliyor. Forza ve Gran Turismo ikilisinin daha önceki oyunlarında yapılan karşılaştırmalarına yenisinin eklendiği bu son karşılaşmayı ise YouTube üzerinden Cycu1 isimli bir kanal yapmış durumda. Cycu1 kanalı tarafından yapılan bu incelemeye göz attığımızda ise ki oyun için de benzer şartların ve grafiklerin kullanıcılara sunulduğunu görüyoruz. İki oyunda da gerek pist gerekse de kullanılan araç aynı tutulmuş. Hatta kanal tarafından yapılan incelemenin daha detaylı anlaşılması adına oynanışın bile neredeyse aynı tutulduğunu sizlere ifaede edebiliriz.

Yine tüm bunlara ek yapılan karşılaştırma videosunda oyunların görüntüsünün her zaman yan yana kullanıldığını gördüğümüz için rahat bir şekilde iki oyun arasındaki farkları anlamamız mümkün oluyor. Gran Turismo Sport ve Forza 7 arasında yapılan bu detaylı grafik ve oynanış karşılaştırmasına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Önceki İçerikBall of Light
Sonraki İçerikDark Matter

Oyun dünyasının Türkiye’de çok daha iyi bir yere gelmesi adına uğraşıyoruz.

PAYLAŞ

1 YORUM

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.