Mafia 3: Stones Unturned DLC’sine ilk bakış

1
Mafia 3 Stones Unturned
Mafia 3 Stones Unturned

Yıllardır kendine has serisiyle oyuncuların odak noktası haline gelen Mafia serisinin son oyunu olan Mafia 3 için geçtiğimiz günlerde Stones Unturned isimli yeni bir ek paket eklenerek steam mağazalarındaki yerini aldı. Yayınlanan Stones Unturned DLC’sinin hikayesi ise kısaca şu şekilde; Vietnam’da ki soğuk savaşın yaşandığı dönemlerden kalan sağlam bir arkadaşlıkları olan John Donovan ve Lincoln Clay, bir gün Lincoln Clay’in ailesinin ölüme terkedilmiş olması ve yapılan bu katliamın intikamını almak için tekrardan bir araya geldi. Lincoln, Donovan’dan ailesinin katledilişinin intikamını almak için yardım istemişti ve eski dost Donovan’da bu yardım isteiğini hiç düşünmeden tereddütsüz bir şekild kabul etmişti. Şimdi ise dostların birbirine yardım sırasında Lincoln Clay isimli ana karakterimiz bulunuyor.

Soğuk savaş zamanlarında işlerin gidişatı yaşanan olaylar nedeniyle bir anda değişmiş ve hain düşman Connor Aldridge kendisinden beklenmedik bir şekild taraf değiştirmişti. Connor Aldridge bu hareketiyle aynı zamanda John Donovan’ı adeta ölümün pençelerine atmıştı. Şimdi ise askeri ordu uçağı bir uçuş sırasında düştü ve ve bu uçaktaki kayıp kargo hain Connor Aldridge ve onun paralı askerleri New Bordeaux’ta didik didik aranıyor. Lincoln ve Donovan’ın planı ise bu operasyonu başlamadan durdurmak.

Genel olarak yeni çıkan ek paketin hikayesi bu yönde ilerliyor. Oldukça güzel ve aksiyon dolu bu ek pakette aynı zamanda ara sıra iş birliği yapacağımız Robert Marshall’ın New Bordeaux’ta ”Ödül Avcılığı” adını verdiği operasyonları da kendine yer buluyor. Biz de bu ek pakette Robert Marshall’a yardımcı olacak, onunla birlikte yeni silah ve ekipmanlarımızı kullanarak düşmanlarımızı haklayacağız.

Şimdi ise yavaş yavaş Mafia 3: Stones Unturned DLC’si hakkındaki görüşlerimize geçmek istiyoruz. İlk olarak Stones Unturned adlı bu ek paketin gerçekten çok başarılı ve akıcı olduğunu söylememiz gerekiyor. Stones Unturned ne yazık ki çok uzun bir oynanış saatine sahip olmasa da oyunculara gerçekten çok güzel bir aksiyon, heyecan yaşatmasını oldukça rahat bir şekilde yaşatmayı başaran bir ek paket olmuş. Bu ek paket ile birlikte kısa bir maceraya çıkıyor, aynı zaman şehrin yeni ormanlık alanlarını ve hain düşmanlarımızın oldukça gizli ve ıssız üslerini keşfediyorsunuz. Bununla birlikte oldukça yeni ve güzel ekipmanlara sahip oluyor, yeni araçlara biniyorsunuz. Stones Unturned DLC’si gerçekten de oyunculara o dönemin heyecanını ve mafya havasını hissettiriyor ve bunun sonucunda oldukça fazla merak duygusu içerisine giriyorsunuz. Aslında çoğu oyuncunun merakla beklediği Mafia 3’ten ilk başta bu ek paketteki havayı alsaydık oyun için şuan bütün otoriteler oldukça farklı yorumlar yapıyor olurdu. İncelemenin son kısmında ise sizlere John Donovan’dan bahsetmek istiyorum. Bu ek paketle birlikte John Donovan’ın geçmişten bugüne dek uzanan oldukça ilgi çekici bir hikayesine tanıklık etme şansını yakalıyorsunuz. Not olarak bir bilgi geçmek istiyoruz, John Donovan isimli bu karakter bazı kaynaklara göre Mafia 4’ün baş karakteri olacak. Bu bilgiyi de sizlerle paylaşalım dedik. Kim bilir belki ilerde Mafia 4 oyununda bu haberler gerçeği yansıtırsa John Donovan karakteriyle bambaşka yeni bir maceraya atılırız.

Mafia 3 Stones Unturned incelemesi
Mafia 3 Stones Unturned incelemesi

Mafia 3: Stones Unturned DLC’sinin genel içeriği ise şu şekilde:

  • Bu ek paketle birlikte şehrin yeni bölgelerini keşfedecek, sahilin açıklarında bulunan ve ormanın oldukça derinliklerinde yer alan düşmanlara ait fazlasıyla ıssız ve gizli mekanları basacak, hain düşmanımız Aldridge’nin işlerini bozarak ona rahat vermeyeceksiniz.
  • Bu ek paketle birlikte artık silahlı ve ateşlemeli araçlar kullanabilme şansımız oluyor. Zor görevlerde patlayıcı silahlar, destekli araç ve gereçler, ve birbirinden sürpriz nesneler görevlerde oyunculara hem kolaylık sağlayacak hem de işin içine büyük bir heyecan katacak
  • Bunun yanı sıra pakette silahlar bölümüne yeni bir özellik eklenmiş. Bu yeni özellik işe nişancı desteği. Bu yeni özellik sayesinde zor savaşlardan oldukça kolay bir şekilde çıkabileceksiniz.
  • Biraz önce yukarıda belirttiğimiz üzere Robert Marshall’ın “Ödül Avcılığı” adını verdiği operasyonlara katılacak ve yeni Dart silahlarını kullanarak düşmanlarımızı çaresiz bırakacağız. Hatta isterseniz düşmanları artık araçların bagajlarına atabileceksiniz.
  • Stones Unturned DLC’sinin tek olumsuz yönü ise kısa olması. Keşke böylesine muhteşem bir ek paket biraz daha uzun sürseydi demeden edemiyoruz.

Stones Unturned incelememizde sonuç kısmına geçecek olursak; Mafia 3 : Stones Unturned DLC’si, Mafia 1 ve Mafia 2 oyunlarını fazlasıyla oynamış ve seven biri olarak bana göre, ilk baştan beri Mafia 3 için istenen bir atmosferdi. Ben dahil çoğu Mafia serisinin severi Mafia 3 ilk çıktığı zaman böyle bir atmosfer arıyordu diyebiliriz. Çünkü Mafia 3’ün ana oyununda böylesine savaş deneyimi ve operasyon heyecanını yaşatan bir an olmamıştı. Bu yüzden eğer bu ek paket hakkında aklınızda bir soru işareti bulunuyorsa Steam Rehberi olarak sizlere tavsiyemiz bu ek paketi kesinlikle almanız yönünde olacaktır. Bu ek paketle birlikte gelen fazladan içerikler de tuzu biberi olmuş durumda oyunun, tabi yine de seçim sizin. 🙂

Son olarak bu ek paketin alımı açısından sizlere bir bilgi paylaşmak istiyoruz. Stones Unturned adlı bu ek paket, Season Pass’in bir parçası olup kendisini tek olarak satın aldığınızda 45 TL fiyatında bir ödeme gerçekleştiriyorsunuz. Eğer şuan için hali hazırda Season Pass’e sahipseniz, oyuna çıkacak 3 DLC’ye de zaten şuan için sahipsiniz. Bunun anlamı ise bundan ayrı olarak bu ek paketi satın almanıza gerek yok demek. Eğer direkt olarak tek DLC almak yerine Season Pass paketini satın almak isterseniz onun fiyatı da şuan için 90 TL olarak belirlenmiş durumda. Eğer Season Pass paketini satın alırsanız tüm içerikleri alacağızdan çok daha karlı oluyor olacaksınız.

 

 

1 YORUM

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.