Fortnite’a Kıyamet Günü Sayacı eklendi!

0
Fortnite Storm the Agency
Fortnite Kıyamet Günü Sayacı

Geçtiğimiz saatlerde Epic Games’in ünlü oyunu Fortnite’a giriş yapan kullanıcılar oldukça farklı bir durumla karşılaştı. Oyuna giriş ekranında karşılarında bir geri sayım sayacının olduğunu gören oyuncular ise daha sonradan bunun bir kıyamet günü sayacı olduğunu anladı. Şimdilik oyunun ana ekranı ve aynı zamanda Midas‘ın ofisinden görünen bu sayaç oyunun asıl haritasına eklenmiş değil. Sayaca göre 30 Mayıs 2020 tarihinde bizleri büyük bir sürpriz bekliyor olacak.

Fortnite’a Kıyamet Günü sayacı neden eklendi?

Bildiğiniz üzere Epic Games geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamasıyla birlikte oyunun 2. sezonunun sona eriş tarihini 4 Haziran tarihine ertelediklerini duyurmuştu. Fakat oyuna yeni eklenen Kıyamet Günü Sayacı (Doomsday Countdown Timer) ile sezon bitmeden önce bizleri güzel bir etkinliğin beklediğini anlayabiliyoruz.

Birçok Fortnite oyuncusunun ilk baştan tahmin ettiği üzere oyuna eklenen bu sayaç Fortnite‘ın devasa Kıyamet Aygıtı (Doomsday Device) ile alakalı. Oyunda yer alan bu kıyamet aygıtı zaman geçtikçe tüplerine güç toplayıp iyice güçlenmeye ve bütün oyun menülerini tehdit etmeye başlamıştı. Yine Midas’ın ofisine giden oyuncular bu noktadan bu aygıtın parlamaya başladığını rahat bir şekilde görebiliyor. Oyunda uzun süreden beri yer alan bu olayı bilmeyen oyunculara açıklamak gerekirse, Gölge karakteri Hayalet‘i yenip Agency’i ele geçirmek üzere açıklamasını kullanabiliriz. Agency ele geçirildiği takdirde ise hepimizin bildiği üzere Kıyamet Aygıtı da aktif edilmiş olacak. Yine oyuna bugünlerde giren oyuncular Agency binasının üzerinde halka şeklinde bulutların toplandığını da görebilir. Bu da bizlere bu binada kötü olayların döndüğünü gösteriyor.

Tüm bu gelişmelerin sonucunda oyuna 30 Mayıs 2020 tarihinde Storm the Agency etkinliğinin ekleneceğini sizlere belirtelim. Zaten Epic Games geçmiş günlerde yapmış olduğu duyurularla bu etkinliğin geleceğini oyunculara önceden duyurmuştu. Fakat oyuna eklenen Kıyamet Günü sayacı ile artık bu etkinliğin tam olarak ne zaman gerçekleşeceğini biliyoruz.

Son olarak Sezon 3 hakkında elde edilen bazı bilgilere göre bizleri suyla alakalı bir sezonun beklediğini sizlere aktaralım. Bu bağlamda oyunda gelecek günlerde sel altında kalma vb. tarzlı bir konsept görebiliriz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.