Elder Scrolls 6’nın ne zaman çıkacağına dair açıklama yapıldı

2
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 2 oy verildi, 5 üzerinden ortalama puan 5,00
Elder Scrolls 6
Elder Scrolls 6'nın çıkmasına biraz daha zaman var.

Oyun dünyasının en sevilen firmalarından birisi olan Bethesda, bildiğiniz üzere Skyrim serisinin son oyunu The Elder Scrolls V: Skyrim ile birlikte milyonlarca oyuncuyu kendisine hayran bırakmıştı. Daha sonra biraz durgulaşan Bethesda Skyrim’den birkaç yıl sonra oyun dünyasına sürdükleri The Elder Scrolls Online nedeniyle oyuncular tarafından oldukça sevilen seriyi biraz durgunlaştırmıştı. Bu gelişmenin ardından devasa MMORPG oyunu hakkındaki takıntıları devam eden geliştirici ekip zaman zaman The Elder Scrolls Online oyununa belirli aralıklarla güncellemeler getirmiş olsalar da oyuncular genel olarak bir MMORPG Skyrim oyunu değil, yeni bir The Elder Scrolls oyunu bekliyorlar diyebiliriz.

Bildiğiniz üzere yıllardır oyuncular tarafından sıkıştırılan Bethesda çalışanları zaman zaman yapmış olduğu açıklamalarla Elder Scrolls 6’nın geç gelme sebebini oyunculara açıklamış olsalar da bu açıklamalar biz oyuncular için hiçbir zaman yeterli olmadı. Yine Bethesda firması çalışanları tarafından tatmin edici bir açıklama alamayan bazı oyuncular ise firma çalışanlarına ısrarla Elder Scrolls 6’nın çıkış tarihi hakkında sorular sormaya devam ettiler. İşte yine bu sorular sorulmaya devam ederken Bethesda’nın pazarlama bölümünde görev yapan bir yetkili, oyuncular tarafından yıllardır sorulan bu soruya sonunda bir cevap verdi. Twitter üzerinden oyunculara verdiği cevapta bir sonraki The Elder Scrolls oyununun, Bethesda tarafından piyasaya sürülecek olan iki büyük AAA oyundan sonra oyun dünyasına gireceğini açıklayan pazarlama sorumlusu, firmanın şu an için hangi büyük iki oyun hakkında çalıştığını ise oyunculara açıklamadı. Tahmin ettiğiniz üzere bu iki AAA oyun, 2017 yılının başlarında 7 adet farklı oyun üzerine çalıştığını açıklayan Bethesda’nın sözünü ettiği oyunlar olacak.

The Elder Scrolls 6’nın çıkış tarihi iki büyük AAA oyunundan sonra belli olacak

Bildiğiniz üzere diğer büyük oyun firmalarından Ubisoft gibi her yıl hızlı bir şekilde oyun üretme konusunda o kadar ilerlememiş olan Bethesda, tahminlerimize göre yeni The Elder Scrolls oyununu 2019 yılının sonunda ya da 2020 yılının başında oyun dünyasına kazandıracaktır. Bakalım geçtiğimiz aylarda büyük projeler üzerinde çalıştığını bizlere duyuran Bethesda ekibi, 2018 yılında bizleri ne gibi oyunlarla buluşturacak, hep birlikte bekleyip göreceğiz. Yine bu konu hakkında bir tahminde bulunmak gerekirse, biz Bethesda firmasının E3 2018 etkinliklerinde ya da Gamescom 2018 etkinliklerin de sürpriz bir panel vererek yeni oyunlarını tanıtmasını ve bu oyunların 2018 yılının Sonbahar mevsiminde mağazalardaki yerini almasını bekliyoruz.

Bakalım tahminlerimiz doğru çıkacak mı, Bethesda bu yıl bizleri farklı bir AAA oyunla buluşturacak mı, hep birlikte bekleyip göreceğiz.

2 YORUMLAR

  1. o kadar uzun zaman oldu ki, neyse bakalım en azından çıkacak. ha şimdi ne olacak biliyor musunuz. witcher 3 ile skyrimi karşılaştırıp skyrimi ezenlere inat bende tes 6 ile witcher 3’ü karşılaştıracağım. sonra onlarda diyecek ama ikisi arasında şu kadar yıl fark var diye. tanıdık geldi mi sayın witchercı arkadaşlarım?

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.