Counter Strike Global Offensive Hydra Operasyonu ve Hydra Kasası

37
Cs Go Hydra Operasyonu
Cs Go Hydra Operasyonu

Counter Strike Global Offensive için geçtiğimiz günlerde haberini yaptığımız Counter Strike: Global Offensive Oyununa Source 2 Motoru ve Yeni Operasyon Geliyor adlı haberimizde de bahsettiğimiz gibi bugün yani 24 Mayıs 2017 tarihinde Cs Go’ya yeni operasyon ve yeni kasa gelmiş bulunmakta. Cs Go’ya yeni gelen operasyonun ismi ise Hydra Operasyonu olarak bizlerle paylaşılmış durumda ve yeni gelen operasyonla birlikte Hydra Kasası da Counter Strike Global Offensive severleriyle buluşmuş durumda. Lafı daha fazla uzatmadan Hydra Operasyonu ile ilgili yayınlanan 5/23/2017 sürüm notlarını sizlerle paylaşalım. Ek olarak Hydra Operasyonu’nun şuan için 22 TL satış fiyatıyla satıldığını da sizlere belirtmek isteriz.

Hydra Operasyonu İle Gelen Yenilikler

Hydra Operasyonu Etkinlikleri adını verdiğimiz bu etkinliklerde oyuncuların bir hafta boyunca aynı anda oynayabileceği benzersiz oyun modları şu şekilde listelenmiştir.

SAVAŞ OYUNLARI

Bu mod klasik oyun modu dediğimiz modlara benziyor ve klasik modlardan farklı olarak oyunlardaözel bir ağır zırh kullanabiliyoruz bunun yanı sıra çok düşük ağırlıklı bir sniper da bu oyun modunun içerisinde yer almakta. Bunlara ek olarak klasik oyun modunda bulunan çoğu özelliğinde bu modda bulunduğunu belirtmek isteriz.

WINGMAN (YANCI)

Bu oyun modunda 2vs2 rekabetçi maçlar oynanabiliyor, aynı klasik rekabetçi maçlarda olduğu gibi bomba da kurulabilen bu oyun modunda özel haritalar bulunuyor.

SİLAH UZMANI

Bu modda ise bir silah satın aldığınızda maçın geri kalanında o silahı tekrardan satın alamıyorsunuz. Yani bu oyun modunun başında AK-47 aldığınızı düşünelim ve ardından düşman tarafından öldürüldüğünüzü düşünelim. Yeniden doğdunuzda artık AK-47 silahını alamayacaksınız. Bu nedenle bu modda ilk başlarda almış olduğunuz silahlara dikkat etmek gerekiyor. Bu modun aynı zamanda bütün silah yeteneklerimizi de ölçtüğünü söylememize gerek yok sanıyoruz. Aynı zamanda bu modda 5v5 takım savaşlarını oynayabileceğiniz.

Ek olarak Hydra Operasyonunda yer alan diğer özellik ve yenilikler ise şu şekilde listelenmiş durumda:

 • Haftalık Hydra Etkinlikleri’nde yer alan ve  rekabetçi oyunlar için düzenli bir şekilde oynanabilen dört tanesi Valve tarafından ve üç tanesi topluluk tarafından oluşturulan haritalar oyuna eklenmiş durumda. Toplamda 7 tane olan bu haritaların isimleri ise şu şekilde: Austria, Shipped, Lite, Thrill, Agency, Insertion, Black Gold.
 • Daha önce de belirttiğimiz gibi Hydra Operasyonunun fiyatı 5.99$ olarak belirlenmiş. Yani bu operasyona sahip olabilmek için oyunda Türk Lirası ile 22 TL miktarında bir ödeme gerçekleştiriyoruz.
 • Hydra Operasyonunda kendi adımıza tamamlanabilen (ve tekrarlanabilir olan) 30 tane askeri görev bizleri beklemekte.
 • Daha önce belirtiğimiz gibi yeni Hydra Operasyonu ve yeni Hydra Kasası şuan için oyuna eklenmiş durumda. Bununla birlikte yeni silahların bizi beklediğini söyleyebiliriz.
 • Hydra Operasyonu ile birlikte Elmas seviyesine yükseltilebilir bir rozetimiz olacak.

Ses Alanında Yapılan Yenilikler

 • Bundan sonra oyunda HRTF’yi etkinleştirdiğimizde diğer kişilerin silah seslerini daha yüksek bir sesle duyabileceğiz. Ek olarak diğer ses karışım ayarlarının yapıldığını da belirtelim.

Oynanış Açısından Yapılan Yenilikler

 • UMP45 adlı silaha hafif makineliler kategorisiyle daha uyumlu hale getirilebilmek için bir güç düşürülmesi yani nerf uygulaması yapıldı. Artık UMP45 adlı silahın aralığı 85’den 75’e düşmüş durumda.
 • Oyuncular ölüm maçında bonus silaha geçerken kaldığı yerden devam edecek. Yani ölüm maçında ölmeden hemen önce bonus silaha geçip kurtulma devri sona erdi.
 • Yıkım modundaki rehine haritaları için yerel ve topluluk sunucularına destek sağlandı.
 • Konsola artık “mp_teammates_are_enemies” kodunu yazabileceğiz. Bu kodu yazdığımız takdirde haritadaki düşmanları daha gelişmiş bir şekilde görebileceğiz.
 • Zeus silahı için özel silah kılıfı yapıldı. Artık Zeus silahını alanların özel kılıfını görebileceğiz.
 • Konsola “mp_teammates_are_enemies” yazdığımızda takım arkadaşlarına isabet etmeyen kurşun sorunu ise çözülmüş durumda.

Oyun Serverlerine Yapılan Yenilikler

 • Konsoldaki sv_disable_motd değeri varsayılan olarak 1 olarak değiştirildi.
 • mp_free_armor settings ayarları güncellendi. Yeni ayarlarla birlikte mp_free_armor settings: yazdığınızda oyuncular kevlarsız ve kasksız, mp_free_armor settings: 1 yazdığınızda kevlarlı ve mp_free_armor settings: 2 yazdığınızda ise kevlarlı ve kasklı olacak.

Haritalarda Yapılan Yenilikler

Yeni gelen Hydra Operasyonu’nun Savaş Oyunları ve Wingman moduna uyumlu olabilmesi açısından Safehouse, StMarc, Lake, ve Bank haritaları yenilendi.

Canals haritasında bir takım değişiklikler meydana geldi. Yapılan değişiklikler ise şu şekilde:

 • CT takımının doğma yeri ileriye taşındı.
 • Terörist takımının A bölgesine daha rahat girmesi için bölgeye bir bank (tezgah) eklendi.
 • Tünel merdivenlerinde meydana gelen sorunlar düzeltildi.
 • Oyuncuların sıkıştığı noktalar düzeltildi.
 • Haritada bazı yerlerde meydana gelen solma problemi düzeltildi.
 • Kemer tarafında bulunan oyuncu tarafından görülen sabit noktalar düzeltildi.

 

 

 

37 YORUMLAR

  • Sisteminiz eski ise gelen her güncelleme ile birlikte ne yazık ki fps’ler biraz daha düşüyor. Bunun nedeni oyunun kendini yenilemesi, eski sistem zamanla oyuna yetişemiyor. Eğer sisteminiz eski değil ve ona rağmen bir düşüş varsa ses ayarlarınızı kontrol ediniz.

 1. Arkadaşlar telefonun netinden bağlandığım için pek gezemiyorum. Bilen birisi yazabilir mi hydra operasyonu ne zaman kadar sürecek ve katılmadığımız günler şansımızı kaybettiğimiz bir şeyler var mı? Mesela bu hafta giremedim bu hafta olan operasyonlar tekrarlanmayacak mı? Onun gibi. Ev internetim sıkıntılı o yapılana kadar bir hafta geçer o yüzden soruyorum.

 2. Sa kardeşim ben bu operasyonu aldım bana nasıl item drobu dusucek rekabetçi oynayarak mı kitaptaki görevleri yaparak mı su operasyonda ne nasıl olur bana bir yardımcı ol aradım tarafım hiç bir yer doğru düzgün açıklama yapmıyor.

  • as kardeşim. İtem drobu hem rekabetçi maçlarda hem de kitap görevlerinde düşüyor. Operasyonda kitaptaki görevleri yapa yapa aşama aşama ilerleyip altın kazanarak rozetimizi geliştiriyoruz. bronz- gümüş- altın şeklinde.

 3. Şuan Hydra Operasyonundaki bütün görevleri bitirmiş bulunmaktayım. Ancak en fazla gümüş rozete kadar çıkabildim. Diğer bütün arkadaşlarımda da böyle. Elmas rozet yapmak için ne yapmamız gerekiyor biraz anlatabilir misiniz ?

  • Oyundan çıkış steamdayken oyuna sağ tık özellikler deyin. Oradan yerel dosyaları seçin ve oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula butonuna tıklayın. Bu işlemin ardından sorununuzun çözülmesi gerek.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.