Assassin’s Creed Hakkında Yepyeni Gelişmeler Ortaya Çıktı

2
Assassin's Creed: Origins
Assassin's Creed: Origins

Daha dün sizlere Oyuncular Olarak E3 2017’den Beklentilerimiz başlıklı haber yazımızda Assassin’s Creed serisinin geçtiğimiz ayki dedikodu haberlerinden sonra çok derin bir sessizlik içerisine girdiğini belirtmiştik. Ubisoft sanıyoruz ki bizi takip ediyor bu nedenle hemen yazımıza cevap niteliğinde bir Assassin’s Creed gelişmesi ile karşımızdalar. 🙂 Sizlere daha önce paylaştığımız Assassin’s Creed haberlerinde yeni oyunun Mısır’da geçeceğini söylemiştik. Hatta bununla ilgil birçok farklı kaynaktan aynı bilgiyi alınca oyu dünyası olarak yeni oyunun Mısır’da geçeceğinden kesinlikle emin olmuştuk. Hatta oyunun adı da Mısır temasından dolayı sızdırılan haberlere göre Assassin’s Creed: Empire ya da Assassin’s Creed: Egypt olarak düşünülüyordu. Fakat bugün bu teorileri çürüten başka bir gelişme meydana geldi. Meydana gelen bu gelişmeye göre yeni oyunun adı Assassin’s Creed: Origins olacak ve E3 2017 etkinliğinde Ubisoft bizlere bu oyunu tanıtacak.

Assassin’s Creed: Origins oyununda neler yok ki!

Geçen sızdırılan haberler ve dedikodulara paralel olarak bu haberde de oyunun Antik Mısır’da geçeceği bizlere belirtilmiş durumda. Bu oyunun da hikayesinde tıpkı eski oyun Syndicate’ta olduğu gibi bir erkek bir de kadın Assassin karakterini oynayacağız. Buna ek olarak Assassin’s Creed oyunlarında hiç olmayan bir değişiklikte bizleri bekliyor olacak. Artık yeni Assassin’s Creed oyununda karakterimizi aynen Elder Scrolls V: Skyrim’daki gibi geliştirme sistemine bağlı olarak geliştireceğiz. Yani karakterimizin nasıl özellikleri olacağına artık oyuncular karar verecek. Ayrıca son Assassin’s Creed oyunu devasa bir haritaya sahip olarak oynanış açısından da önceki oyunlarına göre çok daha özgür ve keşife dayalı bir sistem sunacak. Sizlerle daha önce paylaştığımız üzere yeni Assassin’s Creed oyunu tüm oyunlar içindeki en büyük haritaya sahip olacağından bu özelliklerin gelmesi oyunun oynanış süresini bizce çok daha arttıracaktır. Daha bitmedi! Assassin’s Creed: Origins oyununa ayrıca gemi seyahatlerı ve gemi savaşı mekağini geri dönecek. Bu sayede Mısır’da özgürc haraket edebileceğiz, Nil Nehri’nde bizim sözümüz geçecek hatta gemi seyahatleri sayesinde oyunda Yunanistan gibi yerlere bile gidebileceğiz.

Tabii ki oyundaki her şey eski oyunlardan farklı olacak diye bir kural yok. Yeni oyunda da tıpkı eski oyunlarda olduğu gibi Abstergo ve arka-plan hikayesi her zamanki sistemiyle işlenecek. Hatta gelen haberlere göre oyunda bazı bölümlerde Mısır yerine herhangi bir Asya ülkesinde, İkinci Dünya Savaşı zamanı Fransa’sında veya günümüz Abstergo Tesisleri’nde yer alabileceğiz. Bu haberin detayları pek paylaşılmamış yani bu bölümlerin oynnabilir olup olmayacağı konusunda şuan için herhangi bir fikrimiz yok. Ek olarak bu bölümlerin nasıl işleneceği konusunda da herhangi bir açıklama gelmiş değil.

Sizlere geçen paylaştığımız haberden bildiğiniz üzere E3 2017 etkinliği 13-15 Haziran 2017 tarihlerinde gerçekleşecek ve çok büyük ihtimalle bu etkinlikte yeni Assassin’s Creed’i göreceğiz. Sizce yeni Assassin’s Creed ile neler olacak? İşlenecek bu temayı ve mekanikleri beğendiniz mi? Oyunda Skyrim tarzı karakter geliştirmeleri ve keşife dayalı sistem olması bu oyunu önceki Assassin’s Creed oyunlarına göre oldukça farklı kılıyor. Bu nedenle oyuncular olarak bu sisteme alışabilecek miyiz?

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.