Alan Wake, Steam ve Xbox Live’dan Kalkıyor

3
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 0 oy verildi, 5 üzerinden ortalama puan 0,00
Alan Wake Kaldırılıyor
Alan Wake Kaldırılıyor

Yılın bu zamanlarında multiplatform bir oyun üzerinde çalışmalarını sürdürmekte olan Remedy firmasının oyun dünyasına kazandırdığı en önemli yapıtlardan biri olan Alan Wake oyununu bilmeyeniniz yoktur. Birçok oyuncunun anlatım tarzı ve atmosferini bir hayli beğendiği Alan Wake oyunu ile geçtiğimiz günlerde oldukça enterasan bir gelişme meydana geldi. Geçtiğimiz günlerde Remedy firmasının yaptığı açıklamaya göre Alan Wake oyunu ve ek paketleri Steam ve Xbox Live’dan tamamen kaldırılmak üzere.

15 Mayıs 2017 tarihinden itibaren Steam ve Xbox Live mağazalarından çekilecek olan Alan Wake oyunu için şirket tarafından lisans problemlerinin yaşandığı belirtildi. Oyunda kullanılmış olan bazı müziklerin lisans süresinin dolduğu için oyunun Steam ve Xbox Live mağazalarından kaldırılacağı duyuruldu. Tabiki oyunu önceden alanlar ya da bu süre zarfında alacak olan kullanıcılar için herhangi bir sorun söz konusu olmayacak.

Bu gelişmenin üzerine Alan Wake yapımcısı Redemy oyun kaldırılacağı için oyunu %90 indirime koyduklarını oyunculara duyurdu. Oyunu satın almak için son zamanlar, oyuna bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

3 YORUMLAR

    • Aynen dediğiniz gibi olacak ilerleyen yıllarda 🙂 Tabi steamın hediye sistemi değişmeden önce almış oyuncular faydalanacak bundan.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.