PlayerUnknown’s Battlegrounds, Steam üzerinde 30 milyon satış yaptı

3
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 3 oy verildi, 5 üzerinden ortalama puan 5,00
Playerunknown's Battlegrounds
Playerunknown's Battlegrounds

Oyun dünyasına girişinin üzerinden neredeyse 1 yıl geçmiş olmasına rağmen satış rakamlarının sürekli yükselmeye devam ettiği PlayerUnknown’s Battlegrounds, geçtiğimiz günlerde SteamSpy tarafından yayınlanan verilere göre Steam üzerinden tam tamına 30 milyon adet satış gerçekleştirmiş. Çıkış yaptığı günden itibaren oyun haberleri konusunda sürekli gündemde kalmayı başaran PUBG bildiğiniz üzere ilk olarak 5 Eylül 2017 tarihinde PC üzerinde 10 milyon oyuncu barajını geçmişti. Daha sonra bu olayın gerçekleşmesinin üzerinden ancak 1 ay geçtikten sonra yani tarihler 7 Kasım 2017‘i gösterdiğinde ise PUBG, tam tamına 20 milyon satış grafiğini yakalamıştı.

Bu kadar kısa süre içerisinde PUBG neden tuttu?

Bu olayın gerçekleşmesi ile birlikte çıkışının ardından aylar geçtikten sonra ancak 10 milyon satış grafiğini yakalayan PUBG’nin, aylar boyunca yakalamış olduğu bu satış grafiğini 1 ay içerisinde nasıl yakaladı diye düşünen oyuncuların sayısıda arttı. Bildiğiniz üzere Aralık 2017 tarihinde Xbox One platformu için muhteşem bir girişe imza atan PUBG, bu konsoldan elde ettiği satışlarla birlikte toplam olarak 30 milyon satış başarısına imza atmıştı. Şimdi ise sadece PC üzerinden 30 milyon satış rakamına ulaşan PUBG’nin toplam olarak 40-45 milyon adet oyun sattığını düşündüğümüzde 1 yıl içerisinde oyunun çok büyük başarılara imza attığını rahat bir şekilde ifade edebiliriz.

Yine 2017’nin Aralık ayında tam sürüme geçerek içerisinde barındırmış olduğu hataların birçoğunu gideren ve hilecilere karşı Ocak ayından itibaren oldukça kararlı bir biçimde mücadeleye başlayan PUBG’nin yapmış olduğu bu hamleler sayesinde de oldukça fazla oyuncu kazandığını sizlere belirtebiliriz.

PUBG neden indirime girmiyor?

Oyuncular olarak aklımızdaki bir başka soru ise PUBG’nin bu kadar satış yapmış olmasına kadarşın neden indirime girmemesi sorusu. Bu sorunun yanıtına ise zaten sorunun içinde rahat bir şekilde ulaşabiliyoruz. Şöyle ki zaten haberimizin ilk satırlarında açıklamış olduğumuz PUBG’nin inanılmaz satış grafiği başarısı, oyunun indirime girmemesine neden oluyor. Yani PUBG bu şekilde satışlarına devam ettiği müddetçe ciddi bir indirim almayacak. Oyunun geliştiricileri gibi düşünürseniz zaten hali hazırda şu anki fiyatında kapış kapış giden bir oyunun fiyatına ciddi derecede bir indirim getirmenin çok zararlı bir politika olacağını rahat bir şekilde ön görebilirsiniz.

PUBG ne zaman indirime girer?

İlk olarak yazımızı yazdığımız bu zamanı göz önüne alırsak PUBG’nin önümüzdeki 2 gün içerisinde indirime gireceğini söyleyebiliriz. Zira Steam Şubat İndirimleri 2018‘in 15 Şubat 2018 tarihinde başlayacak olması PUBG oyununu az da olsa bir indirime sokacaktır. O yüzden Steam Şubat indirimleri, PUBG almak isteyen oyuncular için güzel bir fırsat olabilir.

3 YORUMLAR

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.