Witcher 4 iptal olsa da güzel haberler yok değil

1
The Witcher 3

Gerek yapmış olduğu muhteşem oyunlarıyla gerekse oyuncu ve cüzdan dostu politikasıyla oyuncuların sevgilisi haline gelen CD Projekt firmasının CEO’su Adam Kiciński, geçtiğimiz zamanlarda ekip olarak Witcher serisini bitirdiklerini ve dördüncü oyunun gelmeyeceğini bizlerle paylaşmıştı. Bir zamanlar dördüncü oyunun gelebileceği hakkında olumlu açıklamalarda bulunan Kiciński, şirketin “The Witcher” dünyasına bir zamanlar geri dönmeyi düşündüğünü ancak sevilen oyun serisinin hayranlarını ve yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratacaklarını korktuklarından dolayı bu fikirlerinden vazgeçtiklerini belirtmişti.

Bildiğiniz üzere CD Projekt Red’in planladığı diğer yeni oyunun, Witcher evreninde geçmesi bekleniyor. Witcher evrenini duyan oyuncuların hemen Geralt için heyecanlandığını biliyoruz fakat yeni oyun bizleri farklı zaman dilimi ve karakterler ile karşılayacak. Yine bu açıklamalarına ek olarak konuşan Adam Kiciński, yakın zamanda Witcher kart oyunu ve Witcherdan çok daha geniş bir evrene ev sahipliği yapacak Cyberpunk 2077 oyunun da çok yakında bizlerle birlikte olacağının müjdesini verdi.

Bu konu hakkında fikrimi söyleyecek olursam oyuncuların bu kadar sevdiği firma olmayı başaran CD Projekt  firmasının neredeyse bütün oyuncuların en sevdiği oyun konumuna gelen Witcher serisini bitirmesi oyuncular açısından kötü olsa da firmanın imajı açısından mantıklı bir davranış olarak karşımıza çıkıyor. Serinin bütün oyunlarını detaylı bir şekilde oynamış birisi olarak çoğu oyuncunun Witcher sersini sadece üçüncü oyunu ile bilmesi ve bununla övünmesi beni gerçekten sinir ediyor. Eğer Witcher’ın dördüncü oyunu gelseydi aynı oyuncu kitlesi bu sefer üçüncü ve dördüncü oyunu karşılaştırıp eleştirilerde bulunacağından dördüncü oyunun gelmemesi hem serinin köklü oyuncuları hem de CD Projekt açısından oldukça yararlı bir karar diyebiliriz. Aynı zamanda oyunun fantastik evreninde keşfedilecek yeni hikayelerin de gelecek olması oyuncuları heyecanlandıran diğer gelişmeler arasında yer alıyor. Şahsen Geralt’ın yeni oyunda olmayacak olması beni oldukça üzse de yeni bir Witcher oyununun gelmesi yine de beni sevindirmeye yetiyor. Bakalım Geralt’ın olmadığı bir Witcher oyunu, oyuncular tarafından nasıl karşılanacak. Bunu ilerleyen zamanlarda hep birlikte bekleyip göreceğiz.

1 YORUM

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.