Town Of Salem Yeni Roller ve Açıklamaları

0
Town Of Salem Yeni Roller
Town Of Salem Yeni Roller

Oyun dünyasına bambaşka bir temada gelen Town Of Salem, içerisinde barındırmış olduğu birbirinden farklı roller ve oynarken her türlü zeka kırıntısı ve yalanı içerisinde barındırması sebebiyle birçok oyuncu tarafından sevilen bir oyun haline gelmişti. Gelişimini zaman içerisinde emin adımlarla ilerleyerek devam ettiren Town of Salem için sizlere aylar önce oyunu nasıl oynayabileceğinizi anlatan detaylı bir Town of Salem Rehberi hazırlamıştık. Bu rehberin üzerinden hatrı sayılır bir zaman geçtikten sonra ise Town of Salem için ek paket duyurusu yapılırken, biz de bu yazıda Town of Salem Coven ile oyuna eklenen rolleri sizlere tanıtmayı hedefledik. Oyuna gelen Town of Salem Coven güncellemesi ile birlikte artık oyunda Cadılar Meclisi (Coven) yer alacak ve diğer gruplara da farklı roller eklenmiş olacak.

İşte karşınızda yeni Town of Salem Coven rolleri:

Town Of Salem Coven rolleri

Hex Master: Bu rolün en önemli özelliği diğer rollere büyü yapabilmesi ve büyü yaptığu town halkına toplu olarak saldırabilmesidir. Hex Master’ın saldırılarından ise cadılar meslici üyelerinin etkinlemediğini sizlere belirtelim. Aynı zamanda Hex Master’ın gece işaretlediği kişilere Şerif giderse, o kişiler Şerife Coven olarak gözükür. Bu bağlamda Hex Master’ın bu özelliğini Mafya’nın Framer’ına benzetebiliriz.

Poisoner: Bu karakter köydeki diğer kişileri zehirleyip ardından öldüren bir güce sahip olacak. Sizlere bu rol ile ilgili olarak zehirlenen kişinin zehirlendiğinden haberinin olacağını belirtmemiz gerek.

Medusa: Bu rolün en önemli özelliği ise kendisini ziyaret eden kişileri anında taşa çeviriyor olmasıdır. Bu noktada ise Medusa’yı ziyaret edip taşa dönerek ölen kişilerin rolleri ve Last Will’leri diğer oyunculara gözükmeyecek. Medusa’nın ise 3 gece Gaze kullanma hakkının olduğunu belirtelim.

Potion Master: Oyuna eklenen bu yeni cadının hiç şüphesiz en önemli özelliği zehir. Bu bağlamda Poiton Master karakterini oynayan oyuncular üç iksir seçip kullanabilecek bu iksirler ise; sağlık iksiri, ortaya çıkarma iksiri ve saldırı iksiri olarak karşımıza çıkıyor. Her üç iksirinde üç gün bekleme süresinin olduğunu sizlere hatırlatalım.

Coven Leader: Bu karakterin en büyük özelliği ise diğer oyuncuların yeteneklerini kontrol edebilme gücünün olmasıdır. Bu yönüyle temel Witch rolünün neredeyse aynısı sayılan Coven Leader aynı Witch gibi gittiği kişinin rolünü de öğrenebilme özelliğine sahip.

Necromancer: Bu rolde oynayan oyuncular ise köydeki ölü kişilerin cesetlerini bir kereliğine mahsus olmak üzere kullanabiliyorlar.

Town Of Salem Yeni Town Rolleri

Crusader: Town Protective rolü. Aynen BG’de olduğu gibi o gece seçtiği kişiyi koruyabilme yeteneğine sahip.

Trapper: Yine bir Town Protective rolü diyebileceğimiz bir karakter. Gece seçtiği bir oyuncunun evine tuzak yerleştiriyor ve o gece eve gelen diğer kişiler bu tuzağa yakalanıyor. Gelen kişilerin rollerine göre ise de bu tuzağın farklı etkileri oluyor. Bu karakter aynı zamanda 1 gece tuzak kurup diğer gece o tuzağı yerleştirebilme yeteneğine sahip.

Tracker: Town Lookout rolünün aynısı diyebiliriz. Gece seçtiği kişiyi takip edip onun nereye gittiğini öğreniyor.

Psychic: Yine bir Town Protective rolü. Diğer Town Protective rollerinden farklı olarak Evil-Good oyuncularını bulabilme yeteneğine sahip. Her gece bulmuş olduğu türe göre, yani evil ya da good, hareket edebiliyor.

Town Of Salem Yeni Mafya Rolleri

Hypnotist: Her gece seçmiş olduğu bir oyuncuyu hipnotize etme ve yanlış bilgi verme yeteneğine sahiptir. Örneğin seçmiş olduğu bir kişiye sabah “Gece saldırıya uğradın ama birisi seni iyileştirdi” şeklinde bir mesaj gider.

Ambusher: Bu rolün en büyük özelliği ise gece seçmiş olduğu oyuncunun evinde beklemesi ve beklediği kişinin evine gelen diğer kişilere saldırmasıdır. Taktik vermek gerekirse bu kişiyi kullanarak masum birini Escort’unda gitmesiyle birlikte bir Serial Killer’mış gibi gösterebilirsiniz.

Town Of Salem Yeni Neutral roller:

Plaguebearer/Pestilence: Klasik bir Neutral Chaos rolü diyebiliriz. Geceleri birini ziyaret ettiğinde veya birisi onu ziyaret ettiğinde etrafındaki kişilere enfeksiyon yayma özelliğine sahip. Tüm Town enfeksiyon kaptığı zaman ise Plaguebearer rolünden çıkıp Pestilence rolüne bürünüyor ve ziyaret ettiği kişileri (ziyaret edileni ziyaret edenler ve Pestilence’i ziyaret edenler de dahil olmak üzere) öldürüyor. Aynı Serial Killer gibi Jailor gece kendisini alıp öldürmediği zaman Jailor’u da öldürme özelliği bulunuyor.

Guardian Angel: Kendisine klasik bir Neutral Benign rolü diyebiliriz. Her oyun seçmiş olduğu bir hedefi oluyor ve oyun boyunca onu koruyor. Eğer seçtiği kişi saldırıya uğrarsa ona heal yapıyor. Ertesi gün ise heal yapılan oyuncuya karşı oylama yapılamıyor. Eğer Guardian Angel saldırılar sonucunda ölürse, Survivor’a dönüşüyor.

Pirate: Bu rol içinse yine klasik bir Neutral Chaos rolü diyebiliriz. Bu rolün kazanması için iki oyuncuyu yağmalaması gerekiyor. Diğer rollerden oldukça farklı olarak taş kağıt makas mantığıyla oynan bir rol olarak karşımıza çıkıyor. Bunu açıklamak gerekirse bir oyuncuyu düello için seçiyorsunuz ve bu oyuncuya saldırabilmek için üç saldırı seçeneğiniz oluyor. Aynı şekilde kendini savunan oyuncunun da üç savunma şeçeneği oluyor. Eğer bu bildiğimiz taş kağıt makas oyununu kazanırsanız saldırdığınız kişi ölüyor.

Town of Salem Coven’de olmayan roller:

  • Werewolf
  • Vampire / Vampire Hunter
  • Mafia
  • Serial Killer
  • Amnesiac

Yukarıda listelenmiş olan bu roller Town of Salem Coven’de yer almıyor. Bu rollerin dışında ise Spy rolündeki oyuncu Coven ekibinin konuşmalarını okuyamıyor yalnızca ziyaret ettikleri kişileri görebiliyor.

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.