Steam’in Hediye Sistemi Değişti

1
Steam Hediye
Steam Hediye Sistemi

Steam her geçen gün almış olduğu güncellemelerle kendini uygulama ve tasarım anlamında geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün yayınlanan yeni Steam güncellemesinin ardından ise bugün bizlere Steam ile ilgili yeni bir duyuru yapıldı. Valve tarafından Steam’a gelen son güncelleme hakkında yapılan bu açıklamada Steam sisteminde yer alan hediye işlemlerinin bir takım değişikliklere uğradığı bilgisi bizlere iletildi.

Yeni Steam güncellemesi ile birlikte artık bir arkadaşınıza oyun hediye etmek istiyorsanız bu işlemi oyunu satın aldığınız anda yapmanız gerekiyor. Yani artık bir oyunu hediye olarak alıp envanterimizde bekletme devri sona erdi. Bu durumla birlikte indirim dönemi oyun alıp kütüphanede bekletme ve ileride o oyunu takas etme, satma vb. durumları da engellenmiş oldu. Bu güncelleme ile değişen hediye sistemindeki bir başka değişiklik ise artık hediyeleri email yoluyla gönderemiyor oluşumuz. Artık hediye yollayacağımız kişinin direkt bir steam hesabının olması gerekiyor.

Yeni gelen güncellemedeki en önemli nokta ise artık hediye edeceğimiz oyunların bir planlamaya sahip oluyor oluşu. Yani artık oyunları aldığımız gibi hediye etme gibi bir zorunluluğumuz olduğu için oyunu aldığımızda, hediye ettiğimiz kişiye ne zaman gitmesi gerektiğini biz belirliyoruz. Şuan için yapılan yeniliklerle ilgili açıklamalar bu kadardı fakat eskiden aldığınız hediye oyunları yeni sistemde de sorunsuzca kullanabileceğini belirtmek isteriz. Bizce bu yeni sistem, hediye zamanı oyun biriktirip satan kullanıcılar gelmiş fakat çoğu kullanıcıyı da bazı durumlarda olumsuz etkileyecektir.

1 YORUM

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.