Steam Hızlı Level Atlama Rehberi

4
Steam Hızlı Level Atlama Rehberi
Steam Hızlı Level Atlama Rehberi

Steam Hızlı Level Atlama Rehberi‘ne hoşgeldiniz. Bu yazıda yeni başlayanlar için steamda ilk olarak ücretsiz bir şekilde bir kaç level atlamayı ardından çok düşük ücretler karşılığında rozet işlemeyi anlatacağız. Konuya giriş yapmadan önce herkesin steam hesabının kısıtlı olmadığını varsayıyoruz. Hesabın tamamen aktif olması için harcamamız gereken 5 dolar olayından bahsediyoruz.

Öncelikle Steam leveli nedir, ne işe yarar, neden önemlidir sorularına yanıt vermek istiyoruz. Steam level hesabımızın kaç seviye olduğunu doğrudan gösteren bir sistemdir. Bu level olayını yapmasanız da olur fakat yaptığınızda bazı avantjlarınız bulunmaktadır. Bu avantajlar ilk olarak indirim zamanları karşımıza çıkıyor. Steam’da indirim zamanı kullanıcılar keşif kuyruğunu gezerek günde 3 tane bedava kart kazanmaktadır ve bu kartların tanesi 30-35 kuruş olmaktadır.  Bu şekilde kullanıcılar indirim zamanları hiç paraları olmasa bile her gün bu kartları satarak belli bir miktar elde edip istedikleri oyunu alabilmektedirler. Fakat steam’ın indirim zamanı bedava kart verme olayı levelle alakalıdır. Steam keşif kuyruğunu gezen kullanıcılardan 8 level altına ücretsiz koleksiyon kartı vermemektedir. Bu noktada indirim zamanları ücretsiz koleksiyon kartı elde etmek adına 8 level olmak önemlidir. Gelelim level işleminin diğer avantajlarına. Bu sayacağım avantaj tamamen görsellikle ilgilidir. Steam bize her 10 levelde bir profilimizde sergilememiz için bir koleksiyon vitrini hakkı verir. Ve kullanıcılar bu vitrini isterlerse profillerinde sergileyebilirler. Örnek olarak istediğiniz 4 resmi profil sayfanızda sergileyebilirsiniz veya kaç oyuna sahip olduğunuzu vb. özelliklerinizi profilinizde sergileme hakkınız bulunur. Bunu farklı bir yazımızda detaylı olarak anlatacağız. Steam level ve avantajları bu kadardı. şimdi Steam Hızlı Level Atlama işlemlerine geçelim. Örnek olarak bu vitrinlerin nasıl gözükeceğini merak ediyorsanız size kendi vitrinimi göstermek isterim.

Topluluk Görevlerini Yaparak 500 XP Kazanma

Hesabımız kısıtlamalı değilse devam edelim. İlk olarak yazımızın bu kısmı yeni başlayan arkadaşlara hitap ediyor. Eski kullanıcılardan bu kısımı yapmayan arkadaşlarda tabiki bundan faydalanabilir.  Steam’ın bize verdiği bir takım görevler bulunmakta, biz bu görevleri yaptıkça steam da bize ücretsiz bir şekilde Topluluk Lideri rozeti vermekte. Nedir bu Topluluk Lideri olayı derseniz olay şu:

Steam Hızlı Level Atlama
Steam Hızlı Level Atlama

Resimde de görüldüğü üzere steam kullanıcılarına bir takım görevler vermiştir. Bu görevler oldukça basit görevlerdir. Bir yayın izle, arkadaşınla sohbetteyken ona bir smiley atma, bir oyun oynama, greenlight’ta oy verme gibi görevlerdir. Hatta birçoğumuz bu görevleri farkında olmadan yapıyoruz. Fakat bu görevlerin hepsini tamamen yapınca Steam tarafından 500 xp’lik Topluluk Lideri adlı rozeti alıyoruz. Bununla birlikte steam levelimiz ilk başlayanlar için direkt olarak 5 levele çıkmış oluyor.

Ücretsiz Rozet: Cevher Üreticisi

Gelelim yine hiçbir ücret ödemeden alacağımız diğer rozete. Rozetimizin adı Cevher Üreticisi. Bu rozeti almak çok basit. Sitemizde dağıtılan bedava oyunları oynamadan çok kolay bir şekilde kartlarını düşürmeyi anlattığımız ASF Rehberi‘ni kullanarak oyundaki kartları düşürelim. Daha sonra Steam’dan Envanterimize girelim. Envanterimizde ücretsiz olarak düşürdüğümüz kartlardan bir tanesini bu işlem için feda etmemiz gerekiyor. Benim tavsiyem en ucuzunu feda etmeniz. Ben 5 kuruşluk bir kartı feda ederek bu rozeti almıştım. Feda edeceğimiz kartı seçtikten sonra sağ taraftaki menüden Cevhere Dönüştür dediğimiz anda Cevher Üreticisi rozetini almış olacağız. Böylelikle yeni başlayan arkadaşlar yine hiç bir ücret ödemeden şuan için 6 level oldu.

Bedava Steam Oyunlarını Toplayarak Level Arttırma

Bu olay yine ücretsiz bir olaydır fakat uzun sürmektedir. Sitemizde dağıtılan ücretsiz oyunları aldığınız zaman Steam tarafından size her oyun için 2 xp verilmektedir. Bu şekilde oyunları ala ala ine ücret ödemeden level atlamanız mümkündür. Sitemizde dağıtılan ücretsiz steam oyunlarına bedava steam kodları sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

ASF Kullanarak Rozet İşleyip Level Atlamak

Gelelim bu rehberin son ve en önemli kısmına. Çoğu kullanıcı bunu kullanmamaktadır ve rozet işleyecekleri zaman biraz fazla para vermektedir. Ben ASF kullanarak işlediğim rozetlerde şuana kadar maksimum 30-35 kuruş para harcamışımdır. Bu olay nasıl olacak derseniz: Yukarıda da adresini verdiğimiz ASF Rehberini kullanarak düşürdüğümüz kartlar hesabımızda birikmektedir. Ve genel olarak oyunlarda rozet işlemek için genellikle 5 kart gerekmektedir. ASF bize bu 5 karttan 3 tanesini düşürerek büyük bir yardımda bulunuyor. 5 karttan 3 tanesini ASF sayesinde kolay ve hızlı bir şekilde düşürdükten sonra Rozetler sayfasına gidelim.Burada aşağıdaki resimdede göreceğimiz üzere 5 karttan 3 tanesini sürekli olarak toplamış bulunuyoruz.

Bu kısımdan sonra yapmamız gereken tek şey rozetini işlemek istediğimiz oyunun üzerine tıklayıp çıkan sayfadan eksik olan kartları pazardan almaktır. Genellikle kartların tanesi 10-15 kuruş arasında değişmekte olduğundan ve bizim de 2 tane karta ihtiyacımız olduğundan bu şekilde rozet işleme olayının bize maliyeti yaklaşık olarak 30-35 kuruş civarında olacaktır.  Ben kendi şahsi steam hesabımda bu yöntemleri kullanarak hesabımı +60 level yapmış bulunmaktayım. Steam Hızlı Level Atlama yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. İlerleyen günlerde yepyeni rehberler ile karşınızda olacağız.

4 YORUMLAR

  1. En güvenilir ve en iyi Steam rozet botları [1 key – 16 set] gibi botları toplayıp bir başlık açarsanız çok faydalı olur. Bekliyoruz… :))

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.