Space Soldiers dağıldı mı? İşte son açıklamalar

7
Space Soldiers dağıldı
Space Soldiers dağıldı

Türkiye’nin en büyük eSpor takımlarından birisi olan Space Soldiers’ta gün gece itibariyle oldukça hareketli dakikalar yaşandı. Gece saatlerinde takımın tüm oyuncularının sosyal medya hesaplarındaki fotoğrafları kaldırarak siyahlar içerisine bürünmesi oyuncuların aklına birçok soru işareti getirdi. İlk olarak oyuncular Space Soldiers takımının bir sosyal sorumluluk projesi içerisi içinde olduğunu düşünse de ne yazık ki bunun ardından meydana gelen gelişmelerle durumun böyle olmadığı anlaşıldı.

13 Ekim 2018 tarihinde Space Soldiers resmi olarak dağılmıştır! Meydana gelen yeni gelişmelere aşağıdaki haberden ulaşabilirsiniz!

Space Soldiers dağıldı!

Tüm oyuncuların sosyal medya hesaplarındaki profil fotoğraflarını siyah renge bürümesinin ardından birkaç dakika sonra ise tüm oyuncuların hesaplarında yeni değişiklikler meydana geldi. Takımdaki Engin ‘MAj3R‘ Küpeli, Çağatay ‘DESPE‘ Sedef, Engin ‘ngiN‘ Kor, Ahmet ‘paz‘ Karahoca ve Buğra ‘Calyx‘ Arkın oyuncular teker teker twitter biyografilerinde yazan “Space Soldiers” ifadelerini kaldırdı. Gecenin ilerleyen saatlerinde Space Soldiers ifadesini kaldırmayan tek isim olan İsmailcan ‘XANTARES‘ Dörtkardeş de en sonunda profilinde bulunan Space Soldiers ifadesini kaldırdı. Takımda yer alan MAJ3R ise twitter biyografisine iş tekliflerine açık olduğunu belirten bir yazı ekleyerek takımdan ayrıldığını resmi olarak duyurmuş oldu. Sadece twitter üzerinden böyle bir eylemle yetinmeyen Paz, Ngin, Calyx ve MAj3R gibi oyuncular aynı zamanda Steam profillerini de gizleyerek oradaki fotoğraflarını da siyah yaptılar.

Space Soldiers neden dağıldı

 

Bazı oyuncular Space Soldiers hesaplarını takipten çıkardı

Yaşanan bu gelişmelerin ardından takımda XANTARES ve MAj3R dışında bulunan bütün oyuncuların instagram üzerinden Space Soldiers’ın resmi profilini takipten çıkardığı gözlemlendi. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Türkiye’deki oyuncuların uzun zamandır severek takip ettiği Space Soldiers takımının resmi olarak dağıldığına kesin gözüyle bakabiliriz.

Fakat yine de bu konu hakkında Space Soldiers yönetimi ve oyuncularından herhangi bir yazılı veya sözlü açıklamanın gelmediğini de göz önünde bulundurmamız bizler için faydalı olacaktır. Fakat oyuncular ve yönetim tarafından herhangi bir açıklama gelmemiş olsa da bu isimlere yakın kişiler tarafından Space Soldiers takımının dağıldığı doğrulandı. Yine aynı şekilde yukarıdaki gelişmeleri göz önüne aldığımız zaman ne yazık ki oyuncular olarak Türkiye’nin en büyük eSpor Takımı Space Soldiers’e veda ettik diyebiliriz.

7 YORUMLAR

  1. neden ya neden? bu kadar başarıla yakaladık turnuvalarda neden kapandı bu takım. neden resmi yetkililer açıklama yapmadı. oyunculara bakarsak gerçekten de kapanmış takım. böyle bir şey olamaz olamaaaaz

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.