Sniper Elite yapımcılarından yeni oyun: Strange Brigade

1
Strange Brigade
Strange Brigade

Hepimizin yıllardır oynadığı ve oldukça sevdiği Sniper Elite oyununun yapımcıları Rebellion yeni bir yapımı oyun dünyasına kazandırmaya hazırlanıyor. Hikayesi 1930’lu yıllarda geçecek olan bu yeni oyunun adı ise Strange Brigade olarak açıklandı.

Geçtiğimiz gün ismi açıklanan Strange Brigade oyunu, 2. Dünya Savaşı öncesindeki Britanya İmparatorluğu zamanlarında geçiyor ve oyuncuları dünyanın en ücra köşelerine gitme imkanı sunuyor. Bizleri oldukça fantastik bir ortama götürecek olan Strange Brigade, oyuncuları kayıp uygarlıkları ve mezarları bulma macerasına sürüklüyor. Bunu yaparkende karşımıza çıkan düşmanlarla savaşma imkanı sunuyor. Hatta düşmanlarımızın arasında Mısırlı cadı prensesin canlandırmış olduğu mitolojik canavarlar bile var. Bu düşmanlar ise Rebellion firmasına göre oldukça gelişmiş bir yapay zekaya sahip. Rebellion firması yapmış olduğu açıklamada oyuncuların bu düşmanlara karşı oldukça zorlanacağını iddia ediyor.

Fakat oyunculara bu zorlu macerada yalnız olmadıklarını hatırlatmak gerek. Oyunda oyuncular Brigade ekibinin dört üyesinden birini seçip sonra sırt sırta vererek beraber bu doğaüstü düşmanlarla savaşabilecekler. Co-op oynanış modu ve farklı bir aksiyon tarzı olması sebebiyle oldukça dikkat çeken Strange Brigade, Left 4 Dead oyununun yapımcısı Evolve’un yeni co-op oyunu dolayısıyla hayal kırıklığı yaşayan oyunculara ilaç gibi gelerek oyun dünyasında bu alanda oluşan açığı kapatabilir.

Co-op olması ve Left 4 Dead oyunundaki atmosfere oldukça benzemesi sebebiyle Sniper Elite oyunundan oldukça farklı bir oyun olan Strange Brigade’i oyuncular gizliliğe önem vermek zorunda kalmadan oynayabilecek. Şuan için sistem gereksinimleri ve çıkış tarihi hakkında herhangi bir açıklama yapılmayan Strange Brigade oyunu için E3 2017 fuarını beklemekten başka çaremiz kalmıyor. Rebellion ekibinin E3 2017 fuarında detaylı bir şekilde tanıtacağı Strange Brigade hakkında daha detaylı bilgiyi birkaç gün sonra öğrenebileceğiz.

Son olarak hakkında çok bir bilgi verilmese de Strange Brigade oyununun PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarında çıkışının gerçekleştireceği açıklandı. Rebellion ekibinin Strange Brigade oyunu için yayımlamış olduğu videoya ise aşağıdan rahatça ulaşabilirsiniz. Sizlerin Strange Brigade oyunu hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyoruz, sizce oyun dünyasının uzun zamandır co-op oyun eksikliği çektiği bu dönemde Strange Brigade, bu açığı kapatacak kadar iyi olacak mı, yoksa yine bizleri hayal kırıklığına mı uğratacak? Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bekliyoruz.

1 YORUM

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.