Resident Evil’in yeni oyunu Resident Evil 8 geliyor!

2
Resident Evil 8
Resident Evil 8 geliyor!

Yıllardır oyuncuları bilgisayar ve konsol başına bağlayan Resident Evil serisi son oyunu Resident Evil 7’de kendine özel temasını değiştirmesine rağmen çıktığı tarihten itibaren oldukça ses getirerek oyuncuların yeni gözdesi olmayı başarmıştı. Bu durum doğal olarak oyunun yapımcı şirketi Capcom’u da oldukça mutlu etmişti. Serinin son oyunu Resident Evil 7 ile oldukça güzel bir satış grafiği yakalayarak iyi bir gelir elde eden Capcom, gerçekten de çıkarmış olduğu bu oyunuyla birlikte korku oyunu türünde adeta devrim yaratan bir oyuna imza atmıştı. Bugün ise bizlere aslında Resident Evil serisinin yeni oyununun aylar önce duyurulduğunu fakat bizim aylardır ayakta uyuduğumuzu kanıtlayan niteliğinde bir gelişme yaşandı. Zira oyun dünyasına düşen bir habere göre Capcom firması Resident Evil serisinin yeni oyunu üzerinde çalıştıklarını zaten resmi sitesinde aylar önce üstü kapalı bir şekilde de olsa açıklamış. Peki bu haber aylar önce paylaşılmışsa bunu nasıl kimse farkedemez dediğinizi duyar gibiyiz. Haberi ilk duyduğumuzda biz de öyle dedik fakat olay aslında şu şekilde gerçekleşmiş: Aylar önce Resident Evil 7’nin yönetmenlik görevini yerine getiren Koshi Nakanishi ve Resident Evil: Revelation 2’nin yönetmenlik görevini üstlenen Yasuhiro Anpo ile bir röportaj gerçekleştirilmiş. Fakat aylar önce gerçekleştirilen bu röportaj Japonca dilind olduğu için Avrupa’daki oyun kaynaklarına düşme şansı olmamış ve bu nedenle gözden kaçıp unutulup gitmiş.

Bu röportaj gözden kaçıp tamamen unutulacakken çok iyi Japonca bilen bir oyun editörü Capcom’un sitesinde vakit geçirirken aylar önce gerçekleştirilen bu röportajı görmüş ve bunu okuduğunda büyük bir şok geçirmiş. Çünkü oyun editörünün okumuş olduğu bu röportajda iki yönetmen yeni bir Resident Evil oyunu üzerinde çalıştığını söylüyorlarmış. Bu gelişmenin ardından hemen oyun dünyasına düşen bu habere göre Koshi Nakanishi, kendisinin de içinde bulunduğu geliştirici ekibin Resident Evil 7 oyununu geliştirmekten oldukça mutluluk duyduklarını ve keyif aldıkları bu çalışmayı Resident Evil 8 oyunu adı altında devam ettirmek istediklerini belirten bir cümle kullanmış. Bu pot kırılan cümlelerin ardından hemen gülerek konuşmanın içine dahil olan Yasuhiro Anpo ise şu an bunun için biraz erken olduğunu ama gerçekten de Resident Evil ile ilgili yeni bir ürün geliştirdiklerini söylemiş. Yani bu şekilde bilerek veya bilmeyerek de olsa Capcom şirketi bir şekilde oyunculara yeni bir oyun veya genişleme paketi geliştirdiğini açıklamış oluyor.

Oyun dünyasına aşina olanlar ve bu gelişmeleri yakından takip eden oyuncular ise aylar önce ifadesine takılarak, Yasuhiro Anpo zaten Xbox One ve Playstation 4’e geleceği açıklanan Resident Evil: Revelations oyunundan bahsediyordur gibi bir cümlek kurabilir. Bu normal bir durum; fakat bu gerçekleştirilen röportaj 23 Mart 2017 tarihinde gerçekleşmiş. Yani bu röportaj, Capcom şirketinin Resident Evil: Revelations oyununu konsollara resmi olarak duyurmasının üstünden tam bir hafta sonra gerçekleşmiş. Yani böylelikle ünlü yönetmenler Koshi Nakanishi ve Yasuhiro Anpo’nun sözünü ettiği ürünler tamamen farklı ürünler olmuş oluyor. Bakalım Capcom bizlere nasıl bir sürpriz hazırlıyor hep birlikte bekleyip göreceğiz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.