PS CEO’sundan PlayStation 5 fiyatı açıklaması!

0
PlayStation 5 fiyatı
PlayStation 5'in Türkiye fiyatı ne olacak?

İki gün önce canlı yayın üzerinden milyonlarca oyuncuya tanıtılan PS5 şimdiden birçok tartışmanın ana odağı oldu. Oyuncuların yapılan bu lansmanın oldukça sönük olarak değerlendirmesinin ardından Sony’de yetkili olan PlayStation CEO’su Jim Ryan, PlayStation 5 fiyatı hakkında açıklama yapmak durumunda kaldı.

PS5 Fiyatı ne kadar olacak?

Gerçekleşen canlı yayın esnasında başta Türkiye’den olmak üzere birçok oyuncu hiç şüphesiz PS5 fiyatını merak ediyordu. Fakat etkinlik sırasında bu konunun açıklamaya kavuşmaması sonrası birçok teori ortaya atıldı. Bu teorilerden ilki ise 2006 yılında PS3’ün 599 dolar fiyatla duyurulmasından sonra Sony’nin oyuncular tarafından büyük bir eleştiri yağmuruna tutulması. PlayStation ekibi muhtemelen PS5 için daha yüksek bir fiyat isteyeceğinden bu durumun tekrarlanmaması ve markalarının imajını korumaya yönelik böyle bir hamle yapmış olabilir.

Nitekim şu an dünyadaki neredeyse her şeyi etkilemeye devam eden Covid-19 salgınının konsol üretimini etkilemeye devam edeceği konuşulan konular arasında yerini koruyor. Zira Jim Ryan’ın PlayStation’un şu anki ekonomisi ve bu konu hakkında yapmış olduğu açıklamasında, iş kollarının resesyona daha dayanıklı bir iş olduğu bilgisi yer alıyor. Genel olarak yapılan bu açıklamaya baktığımızda şu an için net bir fiyat bilgisinin verilmediğini ve bu açıklamanın zaman kazanmaya yönelik olduğunu rahat bir şekilde ifade edebiliriz.

Son olarak PS5’in standart ve optik disk sürücüsü olmayan iki model ile oyuncuların karşısına çıkacağını düşündüğümüzde optik disk sürücüsü olmayan modelin daha uygun bir fiyata sahip olacağını düşünüyoruz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.