Left 4 Dead 3 daha çıkmadan yasaklı listelerine girdi

0
Left 4 Dead 3
Left 4 Dead 3

Sahip olmuş olduğu dijital oyun platformu Steam, CSGO ve Dota 2 oyunu gün geçtikçe kasasını dolduran Valve, bildiğiniz gibi çok uzun zamandır yeni oyun yapmaktan elini ayağını çekti. Zira çünkü Valve’ın saymış olduğumuz bu Steam ve oldukça popüler olan oyunlarından dolayı zamanını yeni oyun geliştirmelerine değil, sahip olduğu bu oyunlara hem turnuvalarla hem de güncellemeler ile destek vererek harcıyor. Valve’ın uygulamış olduğu bu politika çoğu oyuncu tarafından artık eleştirilmeye başlanıyor olsa da Valve’ın bu konuda uygulamış olduğu politikanın oldukça başarılı olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü çok yakından bildiğiniz gibi milyonlarca oyuncusu olan Steam’de neredeyse herkes CSGO ve Dota 2 oynuyor. Şuana dek her ne kadar oyun dünyasına bir takım söylentiler dönmüş olsa da hatta Valve Half-Life 3’ü getiriyor iddiaları ardı ardını kesmeden gelmeye devam etse de Valve ne yazık ki Half-Life 3 oyununu bizlerle buluşturmadı. Half-Life 3 söylentilerinden bir zaman sonra ise yine hem Portal hem de Left 4 Dead’ın devam oyunların oyun dünyasına hızlı bir giriş yapacağı söylentileri çıktı; fakat bildiğiniz gibi yine bu söylentilerin ardı arkası ne yazık ki gelmedi. Ta ki bugüne kadar. Bugüne kadar diyoruz çünkü bugün Özbekistan’da yaşanan bir gelişme bizlere biraz da olsun umut oldu. Bugün Özbekistan’da yayınlanan bir rapore göre Valve firması çoktan Left 4 Dead 3 oyununu geliştirmiş olabilir.

Zira bugün Özbekistan hükümeti yeni yayınlamış olduğu bir raporda ülkee yasak olan oyunların listesini paylaştı. Özbekistan hükümeti tarafından yayınlanan bu listede her ne kadar GTA, Mortal Kombat, Mass Effect ve Dead Space gibi bilindik ve güzel oyunlar yer alsa da listede asıl dikkatleri çeken oyun, Left 4 Dead 3 oyunu oldu. Yani bu gelişmeyle birlikte Özbekistan hükümetinin hiçbir şekilde adı sanı duyulmayan, daha oyun dünyasında yer olduğu belli olmayan bir oyunu yasakladığını söyleyebiliriz. Özbekistan hükümetinin bu davranışı neden yaptığı şuan için bilinmiyor fakat şimdiden internette bu gelişme ile ilgili birçok dedikodu konuşulmaya başlandı bile. Sizlerlede geçtiğimiz günlerde paylaştığımız üzere Valve firması yeni yeni geliştirmesini tamamladığı Source 2 motorunu hali hazırda CS GO ve Dota 2 oyunlarında deniyor. İşte bu Source 2 motorundan dolayı yayılan bu söylentilere göre Valve, şimdi de Source 2 motorunun gücünü denemek ve artık bu motordan kesinlikle emin olmak için Left 4 Dead 3 oyununu geliştirmiş ancak bu oyunu beklentileri karşılayamayız korkusuyla yayınlayıp yayınlamamakta tereddüt yaşıyormuş.

Tahminlere göre beklenileni verememe korkusunu çok yakın zamanda yenecek olan Valve, Source 2 motorunu çok yakın zamanda tamamen bitirip neler yapıp yapamayacağını biraz daha zorladıktan sonra iki bombayı birden patlatacak ve hem Left 4 Dead 3’ü hem de Half-Life 3’ü oyunculara duyurarak büyük bir deprem yaratabilirmiş. Ancak tabiki bu söylentilerin şuan için sadece söylentiden ibaret olduğunu hatırlatmamızda büyük fayda var. Zira şuana kadar Half-Life 3 oyunuyla ilgili binlerce faklı söylenti ve teori zamanında oyun dünyasını oldukça meşgul etmişti. Bakalım bu söylenti Half-Life 3 hakkında olan son söylenti mi olacak, Valve gerçekten de Source 2 motoruna sonuna kadar güvenip yeni oyunlarını duyuracak mı hep birlikte bekleyip göreceğiz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.