Half Life 3 Çıkmayacak Gibi

1
Half Life 3
Half Life 3

Oyun dünyasına bundan çok uzun yıllar önce giriş yapan Half Life serisinin üçüncü oyunu Half Life 3 ya da Episode 3 ile ilgili dönem dönem oyun gündemini oldukça meşgul eden dedikodular ve söylentiler ortaya çıkıyor. Valve’ın geliştirmesini üstlendiği ama bir türlü işin içinden çıkamadığı için iptal etmek durumunda kaldığı durumlardan tutun, oyunun çok uzun süredir geliştirildiğine dair yüzlerce dedikodu duyduk. Bize soracak olursanız bu beklentilerin boşuna olduğunu ve üçüncü oyunun hiçbir zaman çıkmayacağını düşünüyoruz. Nitekim bugün oyun dünyasına gelen haberler de düşüncelerimizde ne yazık ki haklı olduğunu göstererek oyunu bekleyenlere darbe üstüne darbe vuruyor.

Geçtiğimiz 2016 yılının Ocak ayında oyunun kadrosundan oldukça önemli bir isimin ayrıldığı haberi gelmişti. Half Life serisinin en önemli yazarları arasında yer alan Marc Laidlaw şok bir gelişme üzerine Valve firmasından ayrılmış ve şu açıklamalarda bulunmuştu: “Ben artık ne tam zamanlı ne de yarı zamanlı bir Valve çalışanı değilim. Bundan sonra artık hiçbir Valve projesinde görev almayacağım.” Bu ayrılık haberinin şokunu daha atlamadan bir başka ayrılık haberi de serinin diğer önemli yazarı olan Erik Wolpaw’den gelmişti. Oyuncular olarak bu şoku da üstümüzden atlatmaya çalışırken bugün ne yazık ki başka bir ayrılık haberi daha bizlere ulaştı.

Valve’ın kurulduğu ilk zamanlardan beri yaklaşık 12 yıldır Valve’ın bünyesinde görev alan Half-Life 2: Episode One ve Episode Two oyunlarının dışında Portal, Portal 2, Left 4 Dead ve Left for Dead 2 gibi önemli oyunlarda da görev alan Chet Faliszek, bugün yaptığı bir açıklamayla artık Valve firmasında çalışmak istemediğini belirtti. Bu konu hakkında GameIndustry’e bir açıklamada bulunan Chet Faliszek “Hayatımın 12 yılı boyunca Valve firmasında çalıştım bu süre boyunca harika oyunlar ve bazı şeyleri gerçekten değiştirecek donanımlarda görev aldım. Ama artık benim için Valve’da heyecan verici ve dramatik bir şey kalmadı.” dedi.

Bu açıklamalarının yanında kariyeriyle ilgili şuanlık herhangi yeni bir şey planlamadığını bizlere aktaran Chet Faliszek’in ayrılı ve artık “gerçekten heyecan verici bir şey kalmadı” demesi üzerine Half-Life 3 oyunu için az da olan umutlarımızın artık tükendiğini söyleyebiliriz. Sanırım bir daha oyuncular olarak Gordon ile buluşamayacağız.

1 YORUM

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.