GTA 6 Türkçe mi olacak?

1
GTA 6 ne zaman çıkacak
GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

Oyun dünyasında İngilizce bilmeyen Türk oyuncuların yaşadığı en büyük sorunlardan birisi olan ana dilinde oyun oynayamama sorununu son yıllarda biraz da olsun aşmış bulunuyoruz. Eskiden oldukça kaliteli bir yapım çıktığında onu anlayarak oynamayabilmek için birçoğumuzun oyunun Türkçe çeviri çalışmasını beklemesi eskilerin sinir bozucu zamanlarını oluşturuyordu. Oyun dünyasının Türkiye’de yavaş yavaş gelişmesi sonucunda artık birçok dağıtıcı en önemli yapımlarını Türkçe metin, hatta dublaj seçenekleriyle oyun piyasasına sürmeye başladı bile. Bunun en büyük örneğini ise geçtiğimiz ay oyun dünyasına hızlı bir giriş yapan Uncharted Kayıp Miras oluşturuyor.

Konumuza GTA 6 ile devam edecek olursak, Rockstar Games ekibinin ülkemiz oyuncuları tarafından en çok sevilen oyun firmaları arasında yer aldığını çok rahat bir şekilde ifade edebiliyoruz. Uzun yıllardır büyük gayretler sonucunda büyük başarılar yakalayan ve oldukça kaliteli oyunlara imza atan Rockstar Games’in Türkiye dağıtımcısının geçenlerde el değiştiğini sizlere bu haberimizde duyurmuştuk. Başta Rockstar Games olmak üzere birçok büyük firmanın Türkiye’deki oyun dağıtımcılığını üstlenen PlayStation Türkiye bu bağlamda oyunculara ana dilleri konusunda oldukça yardımcı olacağa benziyor.

PlayStation Türkiye için Türkçe oyunların oldukça önemli bir konumda olduğunu rahatça söyleyebiliriz. Ekibin bu yıl için Uncharted 3 ile başlattıkları büyük gelenek, Horizon: Zero Dawn oyunu dışında pek sekteye uğramadı. Bu anlamda oyun dünyasına orjinal olarak Türkçe çıkan oyunların sayısının her geçen gün arttığını düşündüğümüzde gelecek yıllarda çıkacak olan büyük yapımları Türkiye’ye getirecek olan PlayStation Türkiye bu noktada oldukça önemli işlere imza atacaktır.

Tüm bu ihtimalleri bir araya getirdiğimiz zaman ise Rockstar Games ekibi tarafından tarihinde ilk defa herhangi bir yamaya gerek kalmadan Türkçe oyunlar görme ihtimalimizin oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Tabii ki şuan için heyecanlanmak için oldukça erken fakat biz resmi olmasa da böyle bir ihtimalin geçmiş oyunlara oranla çok daha fazla olduğunu sizlere söylüyoruz. İlerleyen noktalarda Rockstar Games ekibi GTA 6’nın duyurusunu yaptığında desteklenen diller arasında Türkçe’yi görmemiz güzel bir gelişme olarak ilerleyen yıllarda bizleri sevindirecektir.

Önceki İçerikMAZ!
Sonraki İçerikThe Troma Project ve RoBoRumble

Oyun dünyasının Türkiye’de çok daha iyi bir yere gelmesi adına uğraşıyoruz.

PAYLAŞ

1 YORUM

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.