GTA 6, PlayStation 5’ten önce gelebilir

2
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 0 oy verildi, 5 üzerinden ortalama puan 0,00
GTA VI
GTA VI

Oyun dünyasının en çok satan oyun serisini elinde bulunduran Rockstar Games ekibi serinin son oyunu Grand Theft Auto 5 ile satış rekorlarına doyamadı desek yeridir. Şuan bile çıkışının üstünden hatrı sayılır bir zaman geçmiş olmasına rağmen GTA 5’i aktif olarak oynayan halen yüz binlerce oyuncunun olduğunu rahat bir şekilde söyleyebiliriz. GTA oyununun multiplayer tarafında yani Grand Theft Auto Online kısmında saatlerini geçiren yüz binlerce oyuncunun halen GTA 5’in içeriklerinden sıkılmadığını çok rahat bir şekilde ifade edebiliriz. Bildiğiniz üzere şuan bütün çalışmalarını Red Dead Redemption 2 oyunu üzerinde yoğunlaştırmış olan Rockstar Games ekibi aynı zamanda Grand Theft Auto 6 için de çalışmalara başlamış durumda. Gelen sızıntı haberlerin sayesinde oyunun geçeceği dünyanın nasıl bir yapıda olduğunu öğrendiğimiz ve bunu sizlerle paylaştığımız GTA 6 için yeni bir teori daha oyun dünyasında dönüyor.

Hatırlarsanız GTA serisinin son oyunu olan GTA 5, 17 Eylül 2013 tarihinde PlayStation 3 ve Xbox 360 platformlarına çıkışını gerçekleştirmişti. Bu olayın üstünden 2 ay gibi kısa bir sürenin geçmesi sonucu piyasaya sürülen PlayStation 4‘ü de düşündüğümüzde Rockstar Games’in oldukça akıllı bir strateji uyguladığını görüyoruz. Yapmış olduğu ticari satış planı sayesinde GTA 5 oyununu hem eski hem de yeni konsollarda satmayı başaran Rockstar Games bu hamlesiylede yetinmeyip oyunu PC platformuna da getirerek aynı oyuncuya üç kere GTA 5 aldırma hamlesini bile yapmıştı.

Reddit forumlarında dolaşan söylentilere baktığımızda Rockstar Games ekibinin uygulamış olduğu ve gerçekten inanılmaz derecede başarılı olduğu bu konsol stratejisini yeni nesilde de uygulayabileceği konuşulan konular arasında. Yani Rockstar Games ekibi, GTA 6 oyununu PlayStation 5 çıkmadan oldukça kısa bir süre önce PlayStation 4’e çıkarıp ardından oyunu PlayStation 5’e çıkartma hamlesinde bulunabilir. Böylelikle aynı GTA 5’te olduğu gibi oyunu oldukça fazla yerden satabilme şansını yakalamış olurlar. Zaten şuan için Red Dead Redemption 2 oyunu üzerinde yakın bir zamanda çalışmalarını bitirecek olan Rockstar Games ekibinin bir an önce GTA 6’yı bitirip iki konsolun geçiş evrelerinde bizlerle buluşturacağını söylemek hiç de mantık dışı bir düşünce değil. Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşırsanız çok memnun oluruz.

2 YORUMLAR

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı giriniz.